Na III All-ruské konference na téma «měď, mosaz, bronz: trend výroby a spotřeby», která se konala v Petrohradě, Sergej Kostin, vedoucí «slitin kvality Factory», on navrhl, že měď nemůže být plně nahrazena hliníku na výrobu různých kabelů a drátů, kde působí jako vodič proudu. Tedy odpor hliníku je vyšší než z mědi, a ztráty elektrické energie jsou kompenzovány poměrně nízké ceny za kov. Důvodem je nemožnost rozšířeného používání hliníku je přítomnost filmu oxidu, což ztěžuje použít jako základ z lehkého kovu vodičů, kde jsou procesy prováděné stříbření, cínování, niklování a zheleznenija — chirurgický zákrok, standardní používané při výrobě široké řady kabelových materiálů.
Podle Sergeje Kostin, dobrým řešením tohoto problému je vytvořit tandem «měděné a hliníkové", pro něž dnes existuje dostatečný počet metod a technologií pro získávání bimetalové drát — to je produkováno komerčně pro použití v kabelovém «twisted pair». Další alternativní řešení je vyrábět bimetalové drát, poskytující základní hliníkovou pokrytou superslitiny mědi. Při použití čistého hliníku může počítat s větší plasticity materiálu s nižším odporem, a kovu při kreslení více technologický. Mědění stanoví superslitiny, který zaručuje provoz systému v kabelu při předem stanovených podmínek.
V současné době probíhá výzkum 2 nové nízké slitiny, které byly vyvinuty pro výrobu bimetalového drátu — zde je obsah dopování složky je nižší než 5%, a proto je možné, aby stříbření, cínování apod operace prováděné na standardním vybavení na vyvinutých technologií … V přítomnosti druhého prvku matrice Cu může působit zirkonium, chrom, nikl, hořčík, křemík, niob — materiály, které poskytují pevnost při vysokých teplotách.
V loňském roce se výroba měděných tyčí, drátů a kabelů byla 744 tis. Tun, zatímco vývoz dosáhl 405,000 tun. Teplota válcovaného mědi a slitin mědi činil zhruba 70 000 tun.