Ložisková ocel

Mezinárodní analogové

Značka Analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
ShKh15F EI760 1.3505 52100 100Cr6 Dodávka ze skladu, skladem

Evek GmbH nabízí od výrobce koupit ocel pro ložiska za výhodnou cenu. Dodavatel garantuje kvalitu a shodu materiálu s požadavky odběratele, jakož i dodání válcovaných výrobků na libovolné místo určené odběratelem

Vlastnosti chemického složení ložiskových ocelí

Ložiska jsou během svého provozu neustále vystavena intenzivnímu korozně-mechanickému opotřebení. Současně je třecí zóna neustále pod vlivem teplot zvýšených na 100 ... 150 0 С. V souladu s tím musí být oceli pro ložiska vybrány z následující nomenklatury:

  • Pro normální provozní podmínky - chromová ocel typu ШХ20 nebo ШХ15 GOST 801 ;
  • Pro ložiska pracující v agresivním prostředí, při vysokých teplotách, kluzných rychlostech - vysoce legované oceli jakosti 11Kh18MShD, 8Kh4VM4F1SHD a podobně.

Zahraničními analogy těchto ocelí jsou: v Evropě - třídy 100Cr6, 102Cr6, USA - ocel G52896. Charakteristickým znakem ocelí určených k výrobě ložisek je obsah uhlíku nejméně 0,8 ... 1,5% a také přítomnost chrómu a molybdenu, které zvyšují odolnost proti opotřebení. Oceli jsou vyráběny pokročilou technologií vakuového obloukového nebo elektrostruskového přetavování.

Evek GmbH nabízí ke koupi ocel pro ložiska v jakékoli řadě jakostí a profilů. Od výrobce je cenově výhodná cena.

aplikace

Výše uvedené třídy ložiskových ocelí se vyznačují vysokou pevností a tvrdostí, proto se jejich mechanické zpracování a plastická deformace provádí po změkčovacím žíhání. Pokud to není možné, pak jsou původní válcované výrobky - tyče, pásy, plechy - vystaveny horké nebo polohorké deformaci, ohřevu obrobků v oxidační atmosféře.

Svařitelnost ocelí ШХ20, G52896, 102Cr6 nebo ШХ15 je snížena, proto jsou nevhodné pro výrobu kompozitních konstrukcí.

Evek GmbH nabízí od výrobce ke koupi ložiskové oceli za výhodnou cenu. Dodavatel zajišťuje požadovanou úroveň sortimentu výrobků - plechy, pásy, pásky, tyče a garantuje rychlé dodání válcovaného kovu ke spotřebiteli.