Nikl hliníkový bronz

Technické specifikace

Takový bronz obsahuje 6-12% Al a 4-5% niklu, kromě toho je legován železem, manganem, zinkem, křemíkem. Charakteristickým rysem této slitiny je zvýšená měrná pevnost a zlepšené mechanické vlastnosti. Slitina se používá při výrobě sedel ventilů, pouzder, šneků, ozubených kol, matic pro tlakové šrouby ve strojírenství.

Procentuální složení BrAZhNMts9−4-4−1 podle GOST

Si sn Ni Fe Cu Mn Al Pb Zn P nečistoty
≤0,1 ≤0,1 4-5 4-5 78,1-82 0,5-1,2 8,8-10 ≤0,02 ≤0,5 ≤0,01 ≤0,7

Zinek a mangan ve složení slitiny přispívají ke zlepšení technologických vlastností. Ni zvyšuje rekrystalizační teplotu a mechanickou pevnost, tepelnou odolnost, zvyšuje odolnost proti korozi, zlepšuje kluzné vlastnosti, stabilitu při nízkých teplotách.

Používání

Letecký průmysl, strojírenství, stavba lodí.

Práce za studena

Soustružení, frézování, broušení, vrtání.

Tepelné zpracování

Pro zlepšení pevnostních charakteristik se slitina podrobí vytvrzení a následnému stárnutí při teplotě 250–300 °C po dobu 2–3 hodin.

Úložný prostor

Skladováno v krytých skladech nebo pod přístřeškem, kde je zajištěna dostatečná ochrana proti mechanickému a jinému poškození.

Poskytovatel

Nabízíme ke koupi nikl-hliník bronz ze specializovaných skladů dodavatele Evek GmbH s dodáním do kteréhokoliv města. Plný soulad s mezinárodními standardy kvality. Dodavatel Evek GmbH nabízí ke koupi nikl-hliníkový bronz, cena je v tomto válcovaném segmentu optimální.

Kupte, příznivá cena

Nabízíme nikl-hliník bronz, cena je určena technologickými vlastnostmi výroby bez zahrnutí vícenákladů. Je možné objednat výrobky nestandardních parametrů. V segmentu neželezných slitin je Evek GmbH ziskovým dodavatelem.