Válcovaný hliník Evropa

obecné charakteristiky

Hliník je lehký kov s vysokými mechanickými a antikorozními vlastnostmi. Pomocí tepelného zpracování (těžká práce, žíhání, kalení, přirozené nebo umělé stárnutí) a legování se vyrábějí hliníkové slitiny různých jakostí. Hlavními legujícími prvky jsou hořčík, měď, mangan, zinek a křemík. Hliník se používá k opláštění, je součástí velkého množství slitin neželezných kovů. Díky němu se zvyšuje plasticita materiálů a jejich korozní odolnost. Hliník se získává elektrolýzou roztoku oxidu hlinitého v roztaveném kryolitu. Po elektrolytické rafinaci nečistoty zmizí, kov získá maximální čistotu. Poté se nalije do ingotů nebo ingotů, ze kterých se za studena nebo za tepla vyrobí potřebné díly.

Výhody

Válcovaný hliník má malou specifickou hmotnost, snadno se tvaruje, zpracovává, páje nebo svařuje. Vyznačuje se vysokou elektrickou vodivostí a odolností proti korozi, vysokou plasticitou, pevností a požární odolností, odolností vůči nízkým teplotám a snadnou recyklací. Hliníkové konstrukce jsou schopny se po dlouhou dobu obejít bez opravy, jsou nenáročné na provozní podmínky. Vyznačují se dobrou schopností odolávat dlouhodobému statickému zatížení. To vše umožňuje jejich využití pro stavbu nebo modernizaci různých konstrukcí.

Používání

Hliník se používá v dopravním strojírenství k výrobě dílů pro lodě, vozidla a letadla; v petrochemii, elektrotechnice a domácnosti. Tento kov je přítomen v plechovkách, nádobí a termoobalech pro potravinářský průmysl. Vyrábí se z něj také stavební materiály, konstrukce, těla fotoaparátů, mobilní telefony atd. Lze z něj snadno vyrobit přířezy libovolného tvaru a nejsložitější díly podle náčrtů zákazníka. Z hliníku se vyrábí následující typy válcovaných výrobků - nosník, kruh, deska, drát, trubka, profil, roh, pneumatika, kanál.

Nakupujte za výhodnou cenu

Evek GmbH nabízí hliníkové válcované výrobky za nejlepší cenu pro velkoobchodní a maloobchodní zákazníky. Na přání zákazníka se provádí broušení, perforace, eloxování, řezání a ohýbání dílů na moderních zařízeních. Na našem webu najdete všechny potřebné informace. Náš online poradce je vždy připraven zodpovědět vaše dotazy. Internetová adresa společnosti:. Podmínky realizace zakázek jsou minimální. Velkoobchodní odběratelé dostávají zvýhodněné slevy.