Titanové kování

Pronásledovaný vzorec „čas jsou peníze“, který objevil Henry Shaw, je nejlepší ilustrací takového válcovaného kovového výrobku, jako je kování. Jedná se o odlitek kovaný tak, aby získal požadovaný tvar a aby se odstranily smršťovací otvory a praskliny. Čas strávený dalšími technologickými operacemi významně zvyšuje spolehlivost a ziskovost zařízení.

Výhody titanového kování

Titanové výkovky se vyznačují mimořádnou mechanickou odolností a pružností při deformacích, snášejí únavové zatížení, atmosférickou a půdní vlhkost, jsou stabilní v agresivním prostředí a žáruvzdorné. Je nepostradatelný v mnoha odvětvích moderního průmyslu.

Nedostatky

Značné náklady na výrobky z titanu jsou spojeny se složitostí a pracností získávání tohoto kovu v jeho čisté formě a také se složitostí jeho zpracování. Spolehlivost a životnost takových produktů však stonásobně vrátí vysokou cenu.

Výroba titanových výkovků

Existují dva způsoby výroby výkovků: lisování (jedná se o kování kladivem, kdy je kov volně umístěn na povrchu kovadliny) a ražení - kdy je kov deformován v ohraničujících stěnách zápustky. Lisování poskytuje větší přesnost a kované výkovky jsou pevnější a tažnější. Pevnost titanových slitin, stejně jako jiných kovů, závisí nejen na jejich výchozích vlastnostech, ale také na kovacích-tepelných procesech. Během procesu kování je důležité kontrolovat kvalitu výrobků. Horký titan rychle přechází do chemické reakce s kyslíkem, proto je při procesu kování nutné jej chránit před stykem s atmosférickými plyny: O 2 , N 2 a také před stykem s H 2 , C. Z titanových výlisků a výkovků, kotouče, uzly, bloky, válce, pouzdra, šestihrany, kruhy, příruby obrysové kroužky, profily a další tvary na vyžádání.

aplikace

Titanové výkovky jsou žádané v leteckém průmyslu, letectví, obraně, chemickém průmyslu, rafinaci ropy, strojírenství a automobilovém průmyslu a dalších průmyslových odvětvích.

Nakupujte za nejlepší cenu

Evek GmbH se specializuje na speciální oceli a vzácné kovy. Společnost skladuje široký sortiment vysoce kvalitních válcovaných kovů ze slitin titanu, nerezové oceli všech jakostí, ale i slitin kobaltu, niklu a hliníku. Kvalita produktu je certifikována. Záleží nám na efektivní cenové politice, úzce spolupracujeme se zákazníky na vývoji optimálních plánů dodávek – to snižuje náklady zákazníků, zrychluje dodací lhůty a zlepšuje řízení zásob. Pomůžeme vám s výběrem potřebných produktů v rámci objednávky bez ohledu na odvětví. Pro více informací volejte nebo pošlete dotaz e-mailem. Naše webové stránky. znají zákazníci po celém světě. Stránka obsahuje komplexní informace o hutním a ocelářském průmyslu.

Doplňkové služby

Doplňkové služby zahrnují: tepelné zpracování, speciální dokončovací práce, chemické a strojní obrábění - vrtání, frézování, vystružování, řezání, závitování, soustružení, vyvrtávání, vrtání, duplexní frézování a dvoukotoučové broušení. Řezací služby: abrazivní viditelné řezání, řezání za studena, tepelné, plazmové a práškové řezání, povrchové řezání vzduchovým obloukem, řezání vodním paprskem a laserem. Tepelné zpracování výkovků zahrnuje kalení, žíhání, normalizaci, popouštění, zhutňování povrchu, žíhání pod nulou atd. Zakázky jsou dodávány v nejkratším možném termínu. Velkoodběratelům jsou poskytovány zvýhodněné slevy.