odstředivé lití

Svět miluje zázraky. Přehlídka Bernarda.

Charakteristika metody

Metodou odstředivého lití se získávají odlitky s tvarem rotačních těles z litých slitin hliníku, bronzu, titanu apod. Tekutý kov se nalévá do formy, roztáčí se až do rychlosti cca 3 tisíce otáček za minutu. Vlivem odstředivého zrychlení se tavenina šíří rovnoměrně po vnitřním povrchu formy a při chladnutí vzniká odlitek. Způsob umožňuje získat dvouvrstvé polotovary s postupným litím různých kovů do formy. Ochlazením obrobku působením odstředivého zrychlení dochází ke zhutnění materiálu. Takové odlévání umožňuje získat vnitřní dutiny bez použití tyčí. Procento kvalitních odlitků při použití strojů s horizontálními osami otáčení. je 95 %.

Výhody odstředivého lití

Metoda poskytuje řadu výhod, často nedosažitelných jinými metodami, jsou to: vysoká odolnost proti opotřebení, maximální hustota kovu, absence plynových bublin, struskové vměstky.

Rozsah odstředivého lití

Touto metodou se z titanu a niklu vyrábí vložky, podložky, kuželová a válcová pouzdra, matice, axiální ložiska, kotouče atd . Nejžádanější jsou odlitky ve tvaru rotačních těles: pouzdra; rukávy, korunky šnekových kol; bubny pro papírenské stroje; rotory motoru.

Používání

Odstředivé lití je nepostradatelné v průmyslových odvětvích, jako je strojírenství a metalurgie, těžební průmysl, celulózový a papírenský a zpracovatelský průmysl, automobilový průmysl, stavba lodí a vojensko-průmyslový komplex.

Nakupujte za výhodnou cenu

Evek GmbH má skladem širokou škálu vysoce kvalitních odlitků ve standardních a zakázkových velikostech z titanu, neželezných kovů a niklových ocelí. Vyrábíme odstředivé lití dle výkresové dokumentace a technických požadavků zákazníků. Všechny šarže odlitků mají certifikát kvality, kde je uveden výrobce, počet výkresů a název dílů, druh slitiny, číslo taveniny a mechanické vlastnosti dílů. Provádí se povinná vnější kontrola, analýza chemického složení, ověření mechanických vlastností odlitků, v případě potřeby fluoroskopie, gamaoskopie, ultrazvuková defektoskopie, luminiscenční (liquid-penetrate) kontrola. Realizace zakázek - v co nejkratším čase. Velkoodběratelům jsou poskytovány zvýhodněné slevy.