Bronzové válcování Din, En

Složení bronzu, kromě mědi, může zahrnovat cín, křemík, hliník, berylium, fosfor a další prvky. Slitiny bronzu se podle složení dělí na bezcínové a slitiny cínu a podle technologie výroby se dělí na slévárenské a tlakově zpracované.

Výhody

„Cínový“ bronz znamenal začátek doby bronzové. Snadno se zpracovává, odolává opotřebení a vlhkosti, snadno se řeže, lisuje, ohýbá, vrtá, válcová, kreslí, páje. Po likvidaci se obvykle znovu použije. Je levný, odolný a tažný, dobře vede teplo a elektřinu. Bronz má ve srovnání s mosazí lepší mechanické, kluzné vlastnosti a odolnost proti korozi. Většina bronzů (kromě hliníku) je snadno svařitelná a pájená měkkými a tvrdými pájkami.

Výroba

Specifikace jsou upraveny GOST 24 301-93. Chem. složení výrobků je normalizováno podle GOST 5017–74 ; 18 175-78; 493-79. Pro výrobu bronzových polotovarů lze použít metody odstředivého a kokilového lití. Průměr výrobků se pohybuje od 20 do 1200 mm. K dnešnímu dni má Evek GmbH na skladě následující typy bronzových válcovaných výrobků: kruh, pás, pás, drát, ingot, trubka, šestihran.

aplikace

Bronzové tvářené slitiny jsou cenným materiálem při výrobě vložek, pružin, kontaktů a pouzder. Lité slitiny se používají k výrobě ložisek, ozubených kol a dalších kritických dílů. Mají vynikající vlastnosti proti tření. Díly vyrobené z beryliového bronzu při úderu nejiskří, používají se ve výbušném prostředí. "Admirality Bronze" - obsahuje cín a zinek, je odolný vůči korozi ve slané vodě, používá se při stavbě lodí pro výrobu lodních šroubů a nástaveb, prvků trupu a hřídele. Hliníkový bronz se vyznačuje lehkostí a vysokou měrnou pevností a je žádaný v dopravním strojírenství. Jeho vysoká elektrická vodivost je důležitá v elektrotechnice. Válcovaný bronz se používá při stavbě pomníků, k odlévání figurek, svícnů atd .

Nakupujte za výhodnou cenu

Evek GmbH skladem široký sortiment slitin neželezných kovů za nejlepší ceny. Výběr uspokojí každého zákazníka. Bronzovou plochou nebo profilovou ocel, bronzové pouzdro si můžete objednat a zakoupit prostřednictvím našeho zastoupení nebo prostřednictvím webových stránek společnosti. Kvalita je zaručena přísným dodržováním technologických norem výroby. Dodací lhůty pro objednávky jsou minimální. Cena se odvíjí od objemu objednávky a dalších dodacích podmínek. U velkoobchodních objednávek funguje flexibilní systém slev.