Inconel 706® - Alloy 706 kruh, drát, trubka

Výhody

INCONEL 706 je vysokoteplotní slitina niklu a chrómu vyvinutá v USA. Kombinuje vysokou rázovou houževnatost, mechanickou pevnost a dobrou obrobitelnost. Vlastnosti INCONEL 706 jsou podobné jako u INCONEL 718. 706 je však lépe obrobitelný, zejména obrobitelný. Procentuální složení je uvedeno v tabulce. Podstatný obsah niklu a chrómu dává slitině dobrou odolnost proti oxidaci a korozi. Při zahřívání aktivně tvoří povrchový oxidový film, který zvyšuje odolnost materiálu vůči agresivnímu prostředí. Hlavními disperzně zpevňujícími prvky této slitiny jsou niob a titan. Přítomnost hliníku ve slitině také ovlivňuje pevnost. Technologie disperzního zpevňování slitiny působením teplotní precipitace zajišťuje dosažení požadovaných charakteristik opožděného vytvrzování. To zvyšuje odolnost svarů proti praskání při působení deformačního stárnutí.

Procento INCONEL 706

C Mn P S Si Cr Ni Al Cu co Nb+Ta Ti B Fe
≤0,06 ≤0,35 ≤0,02 ≤0,015 ≤0,35 14,-17,5 39–44 ≤0,4 ≤0,3 ≤1 2,5-3,3 1,5-2 ≤0,06 zbytek

aplikace

INCONEL 706 je široce používán tam, kde je vyžadována kombinace vysoké pevnosti a dobré obrobitelnosti. V leteckém průmyslu se používá při výrobě disků, hřídelí a skříní turbín, skříní difuzorů, disků a hřídelí kompresorů a uložení motorů. Slitina se používá při výrobě kotoučů pro velké průmyslové plynové turbíny.

Nakupujte za nejlepší cenu

Evek GmbH má skladem široký sortiment vysokoteplotních válcovaných kovových výrobků na bázi niklu standardních i nestandardních parametrů. Naše zastoupení se nacházejí.Nakupovat můžete, aniž byste opustili svou kancelář, například přes internet prostřednictvím webových stránek společnosti. Pro nákup stačí zadat objednávku a kliknout na tlačítko "koupit". V případě potřeby vám naši manažeři mohou poradit s aktuálními problémy. Poskytnou všechny potřebné informace týkající se produktů, cenového rozpětí, podmínek prodeje. Dodací lhůty pro objednávky jsou minimální. Pro hromadné nákupy jsou k dispozici slevy.