Slitina niklu a titanu

tvarová paměť

Schopnost materiálu po plastické deformaci obnovit svůj původní tvar po zahřátí. Objev efektu tvarové paměti se datuje na začátek 20. století, kdy švédský vědec Olander poprvé zaznamenal tuto vlastnost u slitin zlata a kadmia. Stejný efekt byl zjištěn u slitin mědi a zinku.

Technické specifikace

Procentuální složení nitinolu

Přibližné procentuální složení nitinolu je 45 %, niklu 55 %, což odpovídá vzorci TiNi, to znamená, že počet atomů obou prvků je téměř stejný.

Ti Ni nečistoty
44,7-45,2 54,8-55,2 ≤0,3

Nitinol je schopen po plastické deformaci vrátit svůj původní tvar.

aplikace

Nitinol se používá v chirurgii, zejména pro instalaci cévních stentů u pacientů s těžkými lézemi koronárních cév, pro léčbu poranění a onemocnění pohybového aparátu: pectus excavatum, zlomeniny obratlů. Používá se také ve stomatologii pro ortodontickou léčbu: deformity čelisti.

Poskytovatel

Nabízíme ke koupi slitinu niklu a titanu ze specializovaných skladů Evek GmbH s dodáním do jakéhokoli města. Plný soulad s mezinárodními standardy kvality. Dodavatel Evek GmbH nabízí ke koupi slitinu niklu a titanu, cena je v tomto segmentu válcovaných výrobků optimální

Kupte Nitinol, příznivá cena

Nabízíme slitinu nikl-titan, cena je určena technologickými vlastnostmi výroby bez zahrnutí dodatečných nákladů. Web společnosti zobrazuje informace o nejnovějších produktech. Je možné objednat výrobky nestandardních parametrů. Máme nejlepší poměr ceny a kvality pro celou řadu produktů. Evek GmbH je ziskovým dodavatelem v segmentu slitin titanu. Včasné doručení zajišťují zastoupení ve městech východní Evropy.