Kovové prášky
Kovové prášky se často používají v moderním průmyslu, kde čistý kov nelze použít. V závislosti na složení prášků slouží jako základ pro určité výrobní technologie.
molybdenový prášek
Molybden je velmi žáruvzdorný šedavý kov. 42. prvek tabulky Dmitrije Mendělejeva má následující vlastnosti: hustota — 10,2 g / cm3, bod tání + 2620 ° C, bod varu + 4630 ° C. Mezi různými výrobky z tohoto kovu (plechy, dráty, tyče) je široce používán molybdenový prášek. Obsah molybdenu v prášku značky MCH je přibližně 99,5%, přičemž 92% zrna prášku má maximální rozměr 5 mikronů.
Tento prášek slouží jako surovina pro výrobu kompaktního molybdenu. Pomocí práškové metalurgie se získávají tyče různých velikostí, ze kterých se vyvalují dráty, tyče a plechy. Molybden se také používá jako přísada do žáruvzdorných slitin pro zlepšení jejich vlastností.
Wolframový prášek
Wolfram je žáruvzdorný a tvrdý kov tmavě šedé barvy, prvek č. 74 tabulky Dmitrije Mendělejeva, má následující fyzikální vlastnosti: hustota — 19,3 g / cm 3, bod tání + 3422 ° C, bod varu + 5500 ° C.
Druhy wolframového prášku — PVN, PVV, PVT, V. P. Tyto výrobky jsou vyráběny v souladu s TU 48−19−72−92. Průměr zrna PVC je 3,5−6 µm, PVV je 0,8−1,7 µm a PVT je 3,5−6 µm. Až 40% zrn PVC prášku by mělo být menších než 4 µm.
Wolframový prášek je potřebný pro výrobu kompaktního kovu. Pomocí práškové metalurgie se získávají tyče různých velikostí, ze kterých se vyvalují dráty, tyče a plechy. Vlastnosti tohoto kovu umožňují jeho použití k výrobě zvláště pevných ocelí, žáruvzdorných a otěruvzdorných slitin, svařovacích drátů, elektrických osvětlovacích zařízení. Karbid wolframu je obzvláště tvrdá slitina typu VK.
Wolfram karbid
Jedná se o sloučeninu wolframu (W) s uhlíkem © se vzorcem — WC nebo W 2 C. Hlavní vlastností karbidu wolframu je vysoká pevnost při vysokých teplotách. Karbid wolframu je nepostradatelný při výrobě nejtvrdších slitin. Nejčastěji používané slitiny řady VK, konkrétně VK6 a VK8.
Wolfram
O wolframu je známo, že vede třídu nejvíce žáruvzdorných kovů. Je pouze před uhlíkem, který není kov a má vyšší bod tání. Hlavním uplatněním tohoto kovu je metalurgický průmysl, kde W tvoří základ nejvíce žáruvzdorných slitin a supertvrdých rotačních příklepových vrtacích nástrojů. Je široce používán pro výrobu vláken v lampách, katodových trubicích, kelímcích odolných vůči vysokým teplotám, rentgenových terčích.
Čistý kovový wolfram je velmi tažný a pružný, ale i ty nejmenší uhlíkové nečistoty jej okamžitě velmi ztvrdnou. Wolfram je odolný vůči působení chemických činidel, stabilní v dusičné, kyselině chlorovodíkové, «královské vodce». Pouze při velmi silném zahřátí se může rozpustit v aqua regia nebo reagovat s chlórem a sírou. Nad t ° 1400 ° C wolfram reaguje s uhlíkem — vzniká velmi pevný karbid wolframu. Používá se v těžkém strojírenství pro výrobu supertvrdých nástrojů pro frézování, vrtání.
Vysoká hustota wolframu umožňuje jeho použití pro výrobu protizávaží pro střely a jádra střel. Wolfram se používá ve vysokoteplotních vakuových odporových pecích jako topné články. Jako termočlánek se používá slitina wolframu a rhenia. Dnes je tento kov jedním z lídrů v oblasti těžkých kovů, které se používají v různých oblastech moderního průmyslu.
Molybden
Molybden je jedním z mála legujících prvků, které zvyšují pevnost a odolnost proti korozi. Od nepaměti se tento kov v Japonsku používá k výrobě zbraní s ostřím.
Výrobky z tohoto materiálu — drát nebo páska, se používají pro přívod proudu do žárovek, vytvářejí topná tělesa pro vysokoteplotní pece. Všechny druhy sloučenin molybdenu — sulfidy, oxidy, molybdenany — se používají jako katalyzátory reakcí, barvící pigmenty. Hexafluorid molybdenu se používá při nanášení kovového Mo na různé materiály, MoS 2 se používá jako tuhé vysokoteplotní mazivo.
Slitiny molybdenu, stejně jako samotný kov, se vyznačují velmi vysokým indexem elasticity, malým koeficientem roztažnosti, pozoruhodnou odolností vůči teplotám a malým průřezem záchytu tepelných neutronů. Elektrická vodivost molybdenu je o něco nižší než vodivost mědi, ale převyšuje vodivost železa. Z hlediska pevnosti je o něco horší než wolfram, ale je snazší zpracovat tlakem.
Mo je široce používán v letectví, vesmíru, průmyslové chemii, metalurgii, vojensko-průmyslovém komplexu, sklářském a keramickém průmyslu. Procento tohoto kovu v zemské kůře je 4% a nevyskytuje se ve volné formě. Nejvíce ze všeho těženého molybdenu se používá při výrobě legovacích přísad do slitin železa nebo oceli a podobně.
Zásobování
Evek GmbH má na skladě širokou škálu kovových prášků nejvyšší kvality. Všechny prášky jsou certifikované. Technická dokumentace obsahuje údaje o chemickém složení a maximálním procentu nečistot. Přijímáme zakázky na kovové výrobky za nejlepší cenu. Zprostředkujeme velkoobchodní prodej jakýchkoliv polotovarů pro velkosériovou výrobu. Nabízíme také optimální podmínky pro maloobchodní kupující. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.
Nakupujte za nejlepší cenu
Nabízíme k prodeji neomezený sortiment kovových prášků nejvyšší kvality za konkurenceschopnou cenu. Pokud je pro vás těžké si vybrat, jsou vám k dispozici zkušení manažeři, kteří jsou vždy v kontaktu a připraveni poradit. Zadáním objednávky u nás obdržíte certifikované produkty splňující mezinárodní standardy kvality v co nejkratším čase. Pokud si vážíte svého času, kontaktujte naši nejbližší kancelář ještě dnes nebo si objednejte přes internet.