15X16H2AM - ep479 list, kruh, drát

Mezinárodní analogové

Značka Analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
15X16H2AM EP479 Dodávka ze skladu, skladem

Výroba

Třída 15X16N2AM-sh (EI479-sh) je tepelně odolná nerezová slitina. Složení obsahuje asi 16 % chrómu, 2 % niklu, 0,15 % uhlíku, setiny procenta křemíku, fosforu a síry. Zbytek je železo. Teplota, která přispívá ke kování polotovarů, je 1170 stupňů na začátku procesu a asi 850 stupňů na konci, po kování jsou produkty ochlazovány na vzduchu.

Procentuální složení

Slitina C Mo Mn Si Cr Cu N Ni P S Fe
15X16H2AM 0,14 0,16 ≤0,3 ≤0,6 ≤0,5 15–17 0,2 0,4 1,9-2,2 ≤0,03 ≤0,025 základ

Na přání zákazníka může být trubka z této slitiny s různými typy závitů. Velikosti závitů spolu se sortimentem trubek jsou standardizovány GOST. Trubka může mít různé délky. Naměřená délka je 4-12 metrů. V rámci naměřené délky se provede násobek naměřené délky, přičemž na každý řez se vytvoří přídavek 5 mm a odchylka trubky po celé délce by neměla přesáhnout 10 mm. Vyrábí se i trubky neměřené délky v rámci měřené délky.

Tato třída oceli umožňuje vytvářet za tepla tkané bezešvé trubky, za studena válcované a tepelně deformované trubky pro všeobecné účely, jakož i elektricky svařované trubky používané při stavbě potrubí a jiných konstrukcí.

Svařování

Elektricky svařované trubky mohou být následujících typů: profilované s oválnými, čtvercovými a obdélníkovými průřezy, kruhové s rovným švem. Tento druh oceli, stejně jako většina žáruvzdorných slitin, se obtížně svařuje. Pro získání vysoce kvalitního spoje jsou nutné další kroky: zahřátí na teplotu 200–300 stupňů a konečné tepelné zpracování po svařování. Konstrukční díly a prvky jsou upevněny ručním obloukovým svařováním pomocí elektrod KTV-762. Další tepelné zpracování je žádoucí, aby se uvolnilo napětí při svařování.

Používání

Trubky a tyče značky 15H16N2AM-sh jsou jedním z nejoblíbenějších válcovaných výrobků. Mají širokou škálu aplikací pro části vysokoteplotních instalací, v petrochemickém a strojírenském průmyslu. Potrubí se používá pro odvod horkých plynů v hutní výrobě, Potrubí a tyč značky 15X16H2AM-sh (EI479-sh) jsou schopny dlouhodobě pracovat při t ° 650 stupňů, v souvislosti s tím se používají pro výrobu disků, rotorů, vysokoteplotních instalací ve strojírenství a petrochemii . Tepelná odolnost oceli umožňuje výrobu výrobků z ní pro dlouhou životnost, které vydrží zatížení při vysokých teplotách. Při t ° nad 850 stupňů se na trubce vyrobené z oceli 15X16H2AM-sh začíná tvořit vodní kámen. Vysoká odolnost takové trubky proti korozi umožňuje její použití při výstavbě vodovodních systémů. Vodovodní a plynové potrubí značky 15X16H2AM-sh se používá v jakémkoli typu staveb pro přívod plynu nebo kapaliny, při instalaci topných systémů.

Zásobování

Představujeme širokou škálu tepelně odolných kol a trubek 15X16H2AM-dv. Všechny produkty jsou certifikovány. Technická dokumentace obsahuje údaje o chemickém složení, maximální procento nečistot; mechanické vlastnosti výrobku. Zajistíme velkoobchodní prodej jakýchkoli polotovarů pro velkosériovou výrobu. Nabízíme také optimální podmínky pro maloobchodní kupující. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za nejlepší cenu

Evek GmbH má neomezený sortiment slitin železa, chromu a niklu nejvyšší kvality. Nabízíme speciální slitiny za nejlepší cenu. Pokud Vás naše nabídka zaujala, kontaktujte prosím nejbližší kancelář. Kvalifikovaní specialisté poskytnou všechny potřebné informace týkající se produktů, cenového rozpětí, podmínek prodeje. Cena zboží závisí na parametrech produktů a dodatečných dodacích podmínkách.