Válcovaný wolfram

Fyzikální vlastnosti wolframu

Charakteristický Význam
Hustota [g/cm3] 19.3
Kovalentní poloměr, pm 170
Iontový poloměr, pm (+6e) 62 (+4e) 70
Elektronegativita (podle Paulinga) 2.3
Elektrodový potenciál, V W ← W3+ 0,11; W ← W6+ 0,68
Oxidační stavy 6, 5, 4, 3, 2, 0
Čistý wolfram je ze své podstaty tažný a pružný kov, ale v přítomnosti skrovných uhlíkových nečistot se stává neuvěřitelně tvrdým. Díky své chemické odolnosti nereaguje s dusičnou, chlorovodíkovou a žádnou jinou směsí kyselin. Aby kov reagoval s kyselinami, musí se zahřát, pak se wolfram rozpustí s „aqua regia“ a interaguje s chlórem nebo sírou.

Wolfram válcovaný

Hlavní vlastností wolframových výrobků je zvýšená žáruvzdornost, k tavení wolframu dochází nad teplotou 3395 °C. Tento kov se dnes stal základem nekonzumovatelných elektrod, jejichž hlavním požadavkem je maximální pevnost a tepelná odolnost. Tažnost wolframu může být zvýšena vystavením vysokým teplotám. Nabídka pronájmu zahrnuje:

  • tyče, plechy a pásy;
  • fólie a drát;
  • zrcadla, potrubí a další výrobky.

Dodání, cena

Všechny nabízené produkty jsou certifikované. Technická dokumentace obsahuje údaje o chemickém složení a uvádí maximální procento nečistot. Dodavatel Evek GmbH dodává wolframové trubky, dráty, kruhy, plechy standardních i nestandardních rozměrů za přijatelnou cenu v co nejkratším čase. Cena dýmky, drátu, kruhu, listu odpovídá vysoké kvalitě výroby.

Kupujte, dodavateli

Wolframovou trubku, drát, kruh, plech si můžete od dodavatele Evek GmbH koupit za přijatelnou cenu. Cena pronájmu je tvořena na základě evropských výrobních standardů. Můžete si koupit wolframovou trubku, drát, kruh, plech za dostupnou cenu velkoobchodně nebo maloobchodně. Stálí zákazníci mohou využít slevový systém od Evek GmbH.