Nerezový plech

Relevantnost

Bez nerezové oceli se dnes průmyslová výroba neobejde. A jedním z nejdůležitějších je nerezová ocel. Své uplatnění našel ve strojírenství, automobilovém průmyslu, elektrotechnice. Energetika, hutnictví, chemická výroba dnes potřebuje vysokopevnostní žáruvzdorný plech, který je odolný vůči působení agresivního prostředí. A medicína, potravinářství a textilní průmysl používají obzvláště plastový plech z nerezové oceli, který je biologicky inertní. Takový plech je snadno ovladatelný, má zvýšenou odolnost proti opotřebení a nevyžaduje dlouhodobou opravu nebo výměnu. Nerezový plech má ve srovnání s válcovanými železnými kovy nižší hmotnost, snadno se podrobuje jakémukoli zpracování a nevyžaduje ochranný nátěr.

Výroba

Výroba normalizuje GOST 5582-75 , 19 904-74 (tenký plech); GOST 7350-77 , 19 904-74 a 19 903-74 (tlustý plech). Každý ocelový plech prochází několika technologickými fázemi zaměřenými na zlepšení pevnostních vlastností a trvanlivosti. Vyrábí se metodou válcování za studena nebo za tepla. Tloušťka plechu válcovaného za studena je 0,4-5 mm, válcovaný za tepla - 2-50 mm.

Sortiment

Podle složení výchozího materiálu a povrchové úpravy se plech dělí na dekorativní (leptaný), leštěný, leštěný (zrcadlový), matný, oxidovaný atd. Podle přesnosti válcování se ocelový plech válcovaný za tepla dělí na: A - vysoká a B - normální přesnost. Podle rovinnosti: PO - extra vysoká rovinnost, PV - vysoká a PN - normální. Ocelový plech válcovaný za studena pro všeobecné účely má 2 stupně protažení - G (hluboké) a N (normální); a 3 stupně kvality povrchu. Ocelový plech válcovaný za studena pro tváření za studena má 4 stupně kvality. Perforovaný nebo vlnitý nerezový plech je nejoblíbenějším typem ploché nerezové oceli. Dodává se v plochých listech nebo rolích do tloušťky 4 mm.

Používání

Ve stavebnictví - při pohledu na fasády budov a interiérový design v high-tech stylu. Perforované a vlnité plechy jsou ideální pro protiskluzové schodiště. Nerezový plech 12X18H10T splňuje obzvláště vysoké požadavky. Je vyroben z vysoce kvalitní oceli, je odolný vůči vysokým teplotám, atmosférické a půdní korozi, působení agresivního prostředí; používá se ve strojírenství, hutnictví, průmyslové chemii. Podobné vlastnosti má plech 10X17H13M2T (nejoblíbenější značka světového ocelového vývalku), který slouží jako materiál pro výrobu dílů a sestav, které mohou spolehlivě pracovat při vysokých teplotách v agresivním prostředí při výrobě anorganických kyselin. Nerezový plech 20X23H18 „zdědil“ všechny přednosti vysokolegované oceli, ze které je vyroben. Vyznačuje se odolností proti korozi a tepelnou odolností do 1000 °C. Vhodné pro výrobu zařízení pecí, spalovacích komor, vodicích lopatek, bandáží, výkovků.

Nakupujte za výhodnou cenu

Evek GmbH má skladem široký sortiment válcovaných kovových výrobků nejvyšší kvality. Nerezový plech, jehož cena závisí na parametrech výrobku a jakosti oceli, je možné dodat ve formě rolí (s tloušťkou plechu do 4 mm) nebo plechů. Broušené a leštěné plechy jsou dodávány v ochranné fólii. Výrobek, který jeví známky broušení, lze použít i v průmyslové výrobě nebo jako polotovar pro válcování za studena. Technická dokumentace obsahuje údaje o chemickém složení a vlastnostech oceli, maximální procento nečistot; mechanické vlastnosti výrobků. Kromě toho nabízíme služby pro řezání plechů, balení, svařování, hydroforming, ohýbání a válcování, práškové lakování a perforaci. Realizace zakázek - v co nejkratším čase. Velkoobchodní odběratelé dostávají zvýhodněné slevy.