Karbid titanu

Rozsah použití karbid - titanových elektrod. (TiC)

Karbid titanu slouží jako základ pro supertvrdé žáruvzdorné materiály, elektrody pro průmyslové obloukové lampy a speciální nástroje. Používá se jako přísada do grafitu nebo jako jeho náhrada. Také se používá pro:

— kryty termočlánků;
- žáruvzdorné síto elektrických pecí;
— pouzdra na čluny a kelímky pro vakuové odpařování tavitelných kovů (cín, stříbro, měď);

— armatury pro výměnu tepla;

— abrazivní zpracování kovů a nekovů, kamene, polovodičů, skla atd.;
— plnivo pro diamantové nástroje.

TiC se používá v elektrolýze jako elektroda spárovaná se rtuťovou katodou. Amalgám sodíku se aplikuje pomocí TiC elektrody. TiC-elektrody se používají při elektrolýze vodného roztoku, při elektrokyslíkovém řezání oceli pod vodou - zatímco karbid titanu umožňuje snížit spotřebu elektrody 6-10x ve srovnání s běžnými elektrodami.

Provozní vlastnosti

Při řezání oceli je charakteristické lehké zapálení oblouku a stabilní hoření, takže řez je kvalitní. Když se do materiálu grafitových elektrod přidá karbid titanu, zvýší se účinnost elektrolýzy. Pokud se obsah uhlíku v TiC elektrodě zvýší na 30 %, pak se přepětí a uvolňování volného O 2 a H 2 sníží. Proudová hustota bude 10,2 - 10,4 A/ cm2 . Překročení 30% obsahu uhlíku v elektrodě nevede k dalšímu snížení přepětí. Při svařování nízkotavitelných slitin např. na bázi mědi nebo hořčíku je použití TiC elektrod téměř nemožné. Žáruvzdorné trubkové elektrody a kelímky jsou nepostradatelné pro vakuové napařování tavitelných kovů. Slitiny TiN-TiC-Cr se používají k pokrytí grafitových elektrod v elektrických pecích.

Výroba

TiC pro výrobu elektrod má následující charakteristiky: Ti celkem od 79,2 - do 80 %; C St. od 0,1 do 0,2 %; C celkem od 19,4 do 20,2 %; Fe od 0,1 do 0,6 %.
Vyrábí se tyto frakce karbidu titanu: F - 320, F360, F400, F500, F600, F800, F1000, F1200.
Dodávky titanových slitin jsou standardizovány podle GOST 19 807-74.

Zásobování

Dodáváme vysoce kvalitní titanové produkty. Technická dokumentace obsahuje údaje o procentuálním složení a mechanických vlastnostech výrobků. Je snadné u nás velkoobchodně získat jakékoliv polotovary pro velkosériovou výrobu. Spolupracujeme také s maloobchodními nákupčími. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za nejlepší cenu

Evek GmbH má na skladě širokou škálu slitin titanu. Dodáváme certifikované produkty tuzemských i zahraničních výrobců. Naši zaměstnanci na plný úvazek vám vždy rádi poskytnou kvalifikovanou pomoc při výběru válcovaných výrobků. Máme jedny z nejzkušenějších manažerských konzultantů v oboru. Přísné dodržování výrobních standardů, vynikající kvalita produktů a minimální dodací lhůty jsou tváří naší společnosti. Pro stálé zákazníky jsou zavedeny slevy.