Válcovaný hliník GOST

Koupit válcovaný hliník podle GOST: cena od dodavatele Evek GmbH

obecné charakteristiky

Hliník je prvek číslo 13 periodické tabulky Dmitrije Mendělejeva, kde je označen symbolem Al (z latinského Aluminium). Je rozšířeným prvkem zemské kůry. Ve své čisté podobě se jedná o lehký paramagnetický kov bílo-stříbrné barvy, snadno dostupný pro lisování a obrábění. Vyznačuje se vysokou tepelnou a elektrickou vodivostí a také odolností proti korozi - díky silnému oxidovému filmu, který chrání povrch.

Fyzické vlastnosti

Kov je bílo-stříbrné barvy, velmi lehký, jeho hustota je 2,7 g/cm³. Vztahuje se na malé paramagnety Měrné teplo tání - 390 kJ / kg Technický hliník se taví při t ° 658 ° C a hliník o vysoké čistotě - při 660 ° C. Vaří hliník při t ° 2500 ° C. Měrné výparné teplo je 10,53 MJ/kg. Pevnost v tahu čistého koštěte je menší než 12 kg/mm² au slitiny může přesáhnout 40 kg/mm². Tvrdost podle Brinella je asi 30 kgf / mm². Plastičnost technického hliníku je 35%, čistý Al je 50%, Youngův modul je 70 GPa. Elektrický odpor 0,037 Ohmxmm 2 /m - 66 % elektrické vodivosti mědi. Tepelná vodivost 203,5 W / (mxK)), Hliník tvoří slitiny se všemi známými kovy. Nejžádanější jsou jeho slitiny s mědí, hořčíkem a křemíkem. Hlavní nevýhodou hliníku je jeho nízká pevnost, ale tuto nevýhodu lze překonat slitinami s mědí, hořčíkem nebo jinými kovy.

Fyzikální vlastnosti Al

Popis Označení
Atomová (molární) hmotnost g/mol 26,98
protonové číslo 13
Hustota [g/ cm3 ] 2.7
Teplota tání t°C 660,3 °C
Oxidační stav 3
Tepelná vodivost K [W/(m K)] 237
Molární objem cm 3 / mol 10

Chemické vlastnosti

Čistý hliník je dosti reaktivní kov, ale za normálních podmínek je jeho povrch pokryt oxidovým filmem, který brání jeho interakci s oxidačními činidly jako O 2 , H 2 O, HNO 3 . Je odolný vůči atmosférické a půdní korozi, a proto je relevantní pro obklady. Ale když je povrchový oxidový film zničen, hliník se stává aktivním redukčním činidlem.

aplikace

Jedná se o dobrý konstrukční materiál - lehký, odolný proti korozi. Snadno se lisuje, vrtá, řeže, má vysokou tepelnou vodivost, netoxický. Z hliníku se vyrábí: kuchyňské spotřebiče, speciální fólie nejen pro potravinářský průmysl a pro tepelné izolace. Popularita tohoto kovu je způsobena jeho vysokou spotřebitelskou kvalitou a více než skromnými náklady. Donedávna to byl nesporný materiál pro letecký průmysl. Dnes jej z tohoto sektoru začala vytlačovat uhlíková vlákna.

Zásobování

Dodáváme certifikované hliníkové válcované výrobky jakýchkoliv parametrů. Technická dokumentace obsahuje údaje o procentuálním složení a výkonu výrobků. Je snadné u nás velkoobchodně získat jakékoliv polotovary pro velkosériovou výrobu. Spolupracujeme také s maloobchodními nákupčími. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za výhodnou cenu

Ve skladu společnosti "Elektrovek-ocel" jsou hliníkové válcované výrobky vždy k dispozici za nejlepší cenu. Je vytvořen s ohledem na evropské sazby pro neželezné kovy bez zahrnutí dodatečných nákladů. Dodáváme certifikované produkty tuzemských i zahraničních výrobců. Spolupráce s námi přináší řadu výhod. Naši odborníci Vám rádi poradí při nákupu jakýchkoliv slitin, jejichž správný výběr určí výkon a životnost zařízení. Pomůžeme Vám určit nejen optimální parametry produktu, ale také nabídnout nejlepší cenu.