Páska, kruh, drát 80NM

Relevantnost

Přesná měkká magnetická slitina 80NM po tepelném zpracování s pomalým chlazením získává minimální odchylku charakteristik při běžných klimatických teplotách. Slouží pro jádra kompaktních transformátorů, tlumivek pracujících ve slabých magnetických polích; bezkontaktní relé malé tloušťky (do -0,02 mm) magnetické zesilovače a jádra pulzních transformátorů.

Vlastnosti

Liší se maximální magnetickou permeabilitou, minimální koercitivní silou. saturační indukce 0,65−0,75 T ve slabých polích. Podle GOST 19 693−74 koercitivní síla ≤ 4 kA/m. Vyznačuje se vysokou úrovní magnetické počáteční permeability, může být magnetizován až do nasycení ve slabých polích. Takové slitiny na bázi železa jsou legovány niklem a kobaltem.

Charakteristický

Magneticky měkké materiály jsou vyráběny z nízkouhlíkových ocelí na bázi vysoce čistého ferimagnetického železa, nízkokoercitivních elektrických slitin na bázi železa nebo železo-nikl, práškových a kompozitních feromagnetik. Takové slitiny se taví ve speciálních indukčních pecích, načež se ingoty podrobí kování nebo válcování.

Používání

Výroba transformátorových jader, mikrofonů, součástek počítačových pamětí, magnetických obvodů pracujících v mořském prostředí, magnetických antén, statorů a rotorů elektromotorů. Slitina 80NM je nejvíce relevantní pro magnetické obvody magnetického střídavého pole v radiotechnice, elektrotechnickém průmyslu, automatizačních a telemechanických systémech, v měřicí a výpočetní technice. Taková slitina se aktivně používá při konstrukci transformátorů a elektromotorů,

Chemické složení slitiny 80NM v procentech

Mn Si C Ni Cr P S co
0,2 - 0,4 až 0,25 až 0,04 až 0,3 0,3 - 0,6 až 0,015 až 0,015 26.5 - 28


Fyzikální vlastnosti slitiny značky 80NM.

T 106 E 10-5 l C r R109
kroupy 1/grad MPa W/(m°) J/(kg deg) kg/m3 Ohm m
100 10.7
20 2.2 7980 200

Mechanické vlastnosti slitiny 80NM při 20 °C.

Sortiment Např. Velikost d5 SVATÝ sv KCU y y Tepelné zpracování.
Páska, GOST 10 160-75 20 295 590
- - mm % MPa MPa kJ/m2 % % -
Páska je tvrdě opracovaná., GOST 10 160−75 2 1080

Fyzikální vlastnosti slitiny:

Popis Označení
— Teplota sběru dat slitiny [stupně] — T
— Modul pružnosti 1. druhu, [MPa] — E
— Koeficient tepelné lineární roztažnosti (při 20°С), [1/deg] -A
— Elektrický odpor [Ohm m] -R
— Specifická hmotnost [g/cm3] -r
— Součinitel tepelné vodivosti [W/(m deg)] -l
— Měrná tepelná kapacita (při 20 °C), [J/(kg deg)] -C

Mechanické vlastnosti:

Popis Označení
— Mez proporcionality (mez kluzu pro trvalou deformaci) [MPa] SVATÝ
— Krátkodobá pevnost [MPa] sv
— Relativní kontrakce [ % ] y
- Prodloužení po přetržení [ % ] d5
— tvrdost podle Brinella, v [MPa] HB
– Rázová houževnatost [kJ / m2] KCU

Svařitelnost:

Označení Popis
omezená svařitelnost — je nutný předehřev až na t° 100−120°С s konečným tepelným zpracováním
žadné limity - bez nutnosti předehřívání a konečné tepelné úpravy
Obtížné svařování — je nutný předehřev až na t° 200–300°С s finálním tepelným zpracováním

Zásobování

Všechny prezentované produkty značky 80 NM jsou certifikovány. Technická dokumentace obsahuje údaje o chemickém složení, maximální procento nečistot; mechanické vlastnosti výrobku. Můžeme velkoobchodně provádět různé polotovary pro velkosériovou výrobu. Nabízíme také dobré podmínky pro maloobchodní kupující. S úrovní služeb a efektivitou služeb budete spokojeni.

Nakupujte za nejlepší cenu

Evek GmbH poskytuje svým zákazníkům neomezený výběr přesných slitin nejvyšší kvality za konkurenceschopnou cenu. Pokud je pro vás těžké si vybrat, jsou vám k dispozici zkušení manažeři, kteří jsou vždy v kontaktu a připraveni poradit. Zadáním objednávky u nás obdržíte certifikované produkty splňující mezinárodní standardy kvality v co nejkratším čase. Pokud si ceníte svého času, kontaktujte naši nejbližší kancelář ještě dnes nebo si objednejte online.