Legovaná ocel

Nakupte legovanou ocel za přijatelnou cenu od dodavatele Evek GmbH

Relevantnost

Hlavním produktem moderních společností na válcování kovů je legovaná ocel, bez které se dnes žádný průmysl neobejde. Legovaná ocel má vysokou výkonnostní kvalitu získanou během výrobního procesu. Pro dosažení požadovaných vlastností se vyrábí přísady optimálního množství specializovaných přísad. Po přidání potřebných složek do taveniny se získá legovaná ocel, jejíž hlavními rysy jsou vynikající mechanické a technologické vlastnosti.

legování

Dnes, v důsledku hospodářského oživení, je spotřebitelům nabízen velký výběr různých jakostí oceli s legujícími přísadami, jako jsou:

— nikl;

- měď;

— chemicky vázaný dusík;

- vanad

- chrom.

Seznam legujících složek je samozřejmě mnohem širší, než je uvedeno, ale hlavními typy jsou zpravidla výše uvedené pozice. Přísady do slitin umožňují získat konstrukční nebo nástrojové oceli, které jsou nepostradatelné při provádění kritických prací.

Odrůdy

Odborníci rozlišují tři hlavní skupiny legovaných ocelí:

- nízkolegovaná ocel (obsah přísad sotva dosahuje 2,5 %);

– středně legovaná ocel (přípustné procento přísad se pohybuje v rozmezí 2,5 – 10 %)

- vysoce legovaná ocel, ve které je povolena přítomnost přísad v množství poloviny hmotnosti hotového materiálu.

Kompetentním výběrem potřebných potřebných komponentů se získávají legované konstrukční nebo vysoce legované nástrojové oceli.

Označení

Je nutné pochopit, jak dochází ke značení legovaných ocelí. Označení se aplikuje na určitá místa výrobků nebo konstrukcí před odesláním k prodeji. Používá se jak číselné, tak abecední označení. Se znalostí principů značení je proces výběru potřebných materiálů mnohonásobně rychlejší. Klasifikace legovaných ocelí zajišťuje přítomnost 4 kategorií, které odpovídají jednomu z velkých písmen abecedy, nachází se v označení před zbytkem znaků:

- elektrotechnická ocel - označuje se písmenem E;

- ocel na kuličková ložiska - označuje se písmenem Ш;

- automatická ocel je označena písmenem A;

- rychlořezná ocel - R.

S písmenem se můžete setkat ve značení, A je důkazem přítomnosti dusíku v oceli a kvalita oceli přímo závisí na umístění písmene. Takže u nerezové oceli by měl být symbol na konci řádku. Pokud jde jen o informaci o obsahu dusíku, je uprostřed zkratky „A“ s procentuálním koeficientem v číselné podobě. Označení obsahuje velká písmena legujících složek spolu s číselným označením procent. Niob - B, wolfram - C, mangan - G, měď - D, selen - E, kobalt - K, molybden - M, nikl - H, fosfor - P, cer - P, křemík - C, titan - T, vanad - F, chrom - X, zirkon - C, hliník - Yu Výše uvedené značení je doloženo příslušnou GOST.

Používání

Způsob, jakým se ocel používá v průmyslu, přímo závisí na její třídě a souboru kvalit. Pojďme si vyjmenovat třídy.

- Třída perlit našla své uplatnění ve strojírenství jako materiál pro automobilové díly nebo při výrobě fragmentů konstrukcí domácností.

— Třída Ausistent předpokládá, že legovaná nerezová ocel získává zvýšenou odolnost proti korozi díky chrómu ve složení. Používá se v těžkém a lehkém průmyslu, stejně jako pro domácí spotřebiče;

- Feritické oceli patří k nejoblíbenějším typům, protože jsou vysoce odolné nejen vůči korozi, ale také vůči vysokým teplotám díky značnému procentu chrómu a niklu ve složení.

Nakupujte za výhodnou cenu

Evek GmbH disponuje širokým sortimentem válcovaných kovových výrobků na bázi legovaných ocelí v podobě výrobků standardních i nestandardních parametrů. Nakupovat můžete, aniž byste opustili kancelář, například přes internet prostřednictvím webových stránek společnosti. Pro nákup stačí zadat objednávku a kliknout na tlačítko "koupit". V případě potřeby vám naši manažeři mohou poradit s aktuálními problémy. Poskytnou všechny potřebné informace týkající se produktů, cenového rozpětí, podmínek prodeje. Dodací lhůty pro objednávky jsou minimální. Při hromadném odběru jsou poskytovány slevy.