Válcovaná mosaz Din, En

obecné charakteristiky

Podle chemického složení mosazi se dělí na složité a jednoduché. Slitiny mědi a zinku s malým množstvím nečistot se nazývají dvojité nebo jednoduché. Komplexní slitiny navíc obsahují např. olovo a mangan, které usnadňují obrábění. Hliník zvyšuje celkovou pevnost, ale snižuje tažnost, fosfor zvyšuje tvrdost, nikl zvyšuje odolnost proti opotřebení a chemickou odolnost. Cín je schopen zvýšit odolnost proti korozi, ale zároveň zvyšuje křehkost. Vysoké licí vlastnosti slitiny jsou tvořeny křemíkem. Železo zvyšuje kvalitu a tekutost dílů během procesu odlévání a dává jemnozrnnou strukturu válcovaných výrobků.

Výhody

Mosaz ve srovnání s mědí má vyšší pevnost, odolnost proti korozi a lepší odlévací vlastnosti. Jsou plastové, snadno deformovatelné pod tlakem, přístupné jakémukoli druhu obrábění, mosazné díly se snadno instalují. Kromě toho je cena této slitiny nižší než cena bronzu nebo mědi.

Klasifikace

Podle stupně tvrdosti se mosaz dělí na slitiny tvrdé, polotvrdé, měkké a extra tvrdé. Toto rozdělení přímo závisí na velikosti tlaku, který je nezbytný pro deformaci kovu za studena. U mosazi se pohybuje v rozmezí 30 - 64 kg/mm 2 . Červená a žlutá mosaz se rozlišuje v závislosti na podílu zinku. Čím více je, tím je slitina žlutější. Válcovaná mosaz se dělí na následující typy: kruh, pás, plech, drát, trubka a šestihran.

aplikace

Z mosazných válcovaných výrobků se vyrábí klempířské vybavení a dekorativní prvky pro výzdobu interiérů. V přístrojové technice jsou to manometrické a kondenzátorové trubice, pouzdra chemických zařízení a tiskové matrice. Ložiska a pouzdra, systémy chlazení motoru jsou vyrobeny z mosazi pro strojírenství. Komplexní slitiny s přídavkem cínu jsou žádané při stavbě lodí a jsou chemicky inertní. Používají se také při výrobě vojenské techniky a moderní munice.

Výroba

V ceníku válcované mosazi je více než 200 profilů o průřezu od 7 do 40 mm. Kruhové tyče se vyrábí v pevné délce a vícenásobné měřené délce. Výroba zahrnuje horizontální lití, protahování s následnou kalibrací, čímž je dosaženo zvýšené přesnosti parametrů a optimalizace provozu automatických kovoobráběcích linek. Nejoblíbenější značky: LS59−1 - "sypký" (40% zinek, 59% měď a 1% olovo) a L63 - "karamel" (37% zinek a 63% měď)

Procentuální složení třídy LS59−1 (GOST 15 527−2004)

Zn Cu Fe Pb sn Sb P Bi Si+Sn nečistoty
37,05-42,2 57-60 0,5 0,8-1,9 ≤0,3 ≤0,01 ≤0,025 ≤0,003 ≤0,5 ≤0,75

Procentuální složení třídy L63 (GOST 15 527−2004)

Zn Cu Fe Pb sn Sb P Bi Si nečistoty
34,22-37,5 62–65 ≤0,2 ≤0,07 --- ≤0,005 ≤0,015 ≤0,002 --- ≤0,5

Výroba tyčí včetně kruhového nebo šestihranného profilu (GOST 2060-90), plechů, drátů, trubek a pásek. Základem teplovodných prvků jsou obvykle „kotlové“ trubky jakosti L68 (68 % Cu a 32 % Zn) (GOST 21 646−76). Pro stavbu lodí je důležitá mosaz LO62−1 (62 % Cu, 37 % Zn a 1 % Pb), s vynikající odolností proti korozi. LS-59 - slouží jako základ pro šestihranné trubky, šestihranné tyče. Výroba šestihranného za studena tvarovaného kola LS59−1 je standardizována GOST 2060–90 na dva typy přesnosti: zvýšenou a normální. Mosazné tyče se vyrábí polotvrdé, měkké a tvrdé. Slouží jako základ hardwaru. Kulatá tažená tyč může mít 3 úrovně přesnosti: vysoká, normální a vysoká.

Zásobování

Dodáváme mosazné válcované výrobky všech značek a parametrů za nejlepší cenu. Technická dokumentace obsahuje údaje o procentuálním složení a výkonu výrobků. Je snadné u nás velkoobchodně získat jakékoliv polotovary pro velkosériovou výrobu. Spolupracujeme také s maloobchodními nákupčími. Vysoká úroveň služeb, soulad výrobků s GOST a mezinárodními standardy kvality, rychlý servis jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za výhodnou cenu

Evek GmbH poskytuje svým zákazníkům neomezený sortiment neželezných válcovaných výrobků nejvyšší kvality za konkurenceschopnou cenu. Pokud je pro vás těžké si vybrat, jsou vám k dispozici zkušení manažeři, kteří jsou vždy v kontaktu a připraveni poradit. Zadáním objednávky u nás obdržíte certifikované produkty splňující mezinárodní standardy kvality v co nejkratším čase. Pokud si ceníte svého času, kontaktujte naši nejbližší kancelář ještě dnes nebo si objednejte online.