olověná mosaz

Technické specifikace

Ve složení 60 - 75 % mědi;, 0,6-3 % olova, do 30 % zinku. Snadno se zpracovává tlakem i řezáním na soustruzích s tvorbou malých třísek, proto se olověná mosaz často nazývá automatická. Rozlišuje se olověná α-mosaz, kterou lze zpracovávat pouze za studena, a β-mosaz, která se zpracovává tlakem v horkém stavu.

Označení

Složení této slitiny mosazi obsahuje další složku - olovo. V tomto případě je slitina označena dvěma písmeny. Za písmenem L se píše první písmeno kovu, které je navíc obsaženo ve složení. Poté je uvedeno procento mědi. Pokud kompozice obsahuje několik dalších prvků, je jejich procento zapsáno v číslech oddělených pomlčkou.

Práce za studena

Soustružení, frézování, broušení, vrtání.

aplikace

Díky zvýšeným kluzným vlastnostem se používá v dopravním strojírenství a výrobě těžkých obráběcích strojů pro výrobu pohyblivých dílů pracujících pod třením, dále v hodinářství a tiskařství.

Úložný prostor

Skladováno v krytých skladech nebo pod přístřeškem, kde je zajištěna dostatečná ochrana proti mechanickému a jinému poškození.

Poskytovatel

Nabízíme výkup slitin olova mosaz ze specializovaných skladů dodavatele Evek GmbH s dodáním do kteréhokoliv města. Je možné objednat výrobky nestandardních parametrů. Dodavatel Evek GmbH nabízí slitiny olova mosaz, cena je v tomto válcovaném segmentu optimální.

Kupte, příznivá cena

Nabízíme slitiny olova mosaz, cena je určena technologickými vlastnostmi výroby bez zahrnutí vícenákladů. Nakupujte mosazné výrobky všech značek ještě dnes za nejlepší cenu. V segmentu neželezných ocelí je Evek GmbH ziskovým dodavatelem.