Neželezné kovy

Nakupujte barevné kovy za přijatelnou cenu od společnosti Evek GmbH

obecné charakteristiky

Dnes průmysl používá desítky barevných kovů. Všechny se od sebe liší fyzikálními vlastnostmi, vyrobitelností, rozsahem. Nejběžnějšími neželeznými kovy jsou měď, hliník a olovo, které jsou základem většiny neželezných slitin. Nejlepšími vodiči jsou neželezné kovy. A nejen to. Jejich výhody jsou četné - odolnost proti korozi, trvanlivost, pružnost, pevnost, odolnost proti opotřebení. Různé druhy neželezných kovů se používají v různých oblastech, ale nejčastěji - v metalurgii, stavebnictví, letectví, strojírenství.

Měď

Je to jeden z nejstarších kovů. Před mnoha lety začala měď sloužit jako základ pro výrobu zbraní a pracovních předmětů. Tento prvek se v přírodě hojně vyskytuje. Čistá měď má růžovo-červenou barvu, má vysokou vodivost elektrického proudu a tepla, liší se od ostatních barevných kovů svou kujností a zároveň měkkostí, odolností vůči korozi.

Bronz

Nejběžnější slitiny mědi jsou bronz a mosaz. Bronz se skládá z mědi a cínu, někdy s přísadami zinku. Díky cínu se zvyšuje elasticita a pevnost slitiny a klesá bod tání. Bronz se snadno kuje, snadno se taví, téměř úplně vyplňuje formu a nezanechává žádné prázdné póry, což snižuje pravděpodobnost prasklin produktu.

Mosaz

Mosaz obsahuje pouze měď a zinek. Tato slitina se velmi dobře hodí k tváření za tepla nebo za studena. Pokud je obsah zinku menší než 15 %, slitina začne korodovat, zejména při skladování ve vlhkém prostředí bohatém na síru nebo čpavek.

Duralové

Obsahuje hliník, hořčík a měď. Nejvyšší obsah ve slitině je hliník, proto se této slitině říká také dural. Pro zvýšení pevnosti se dural zahřeje na 500 °C a poté se vloží do studené vody. Po vytvrzení je takový kov široce používán v leteckém průmyslu pro výrobu trupu, kormidel, kapotáží atd.

Hliník

Je to druhý neželezný kov v elektrické vodivosti po mědi. Charakteristickým rysem tohoto kovu je jeho lehkost. Jeho povrch je pokryt oxidovým filmem. Hliník díky tomu prakticky nekoroduje, a proto se dočkal nejširšího rozšíření.

Vést

Má vysokou hustotu. Je čtyřikrát těžší než hliník. V tomto případě se olovo snadno roztaví. Má také jednu důležitou vlastnost – při vysokých teplotách je velmi těkavý. Tento kov je výjimečně měkký, snadno se poškrábe nehtem.

babbit

Vzniká spojením olova a cínu. Tato slitina se vyznačuje vysokou odolností proti opotřebení s velmi nízkým koeficientem tření. Díky těmto vlastnostem je zařízení vyrobené s použitím babbittu odolnější a spolehlivější v provozu.

Feroslitiny

Jedná se o slitiny železa s jinými kovy nebo nekovy. Složení takových slitin může být různé v závislosti na aplikaci. Například feroniob, feromolybden, ferrotitan se používají pro legování žáruvzdorných slitin a nástrojových ocelí. Cena feroslitiny je často nižší než cena čistého kovu, protože feroslitina se obvykle získává přímo z rud.

Nakupujte za nejlepší cenu

Evek GmbH má široký sortiment neželezných válcovaných kovů ve standardních i nestandardních parametrech. Nakupovat můžete, aniž byste opustili kancelář, například přes internet prostřednictvím webových stránek společnosti. Pro nákup stačí zadat objednávku a kliknout na tlačítko "koupit". Dnes je snadné koupit barevné kovy jako šrot i odpad. V případě potřeby vám naši manažeři mohou poradit s aktuálními problémy. Dodací lhůty pro objednávky jsou minimální. Při hromadném odběru jsou poskytovány slevy.