Značka Lanthan, chemické složení

Lanthan je prvkem třetí skupiny, 6. období tabulky D. I. Mendělejeva . Atomové číslo 57. Označuje se symbolem La. Jedná se o lehký stříbrný kov. Historie jejího objevu je spojena se studiem „cerové země“. V roce 1826 K. Mozander dokázal, že je heterogenní a obsahuje kromě ceru ještě jeden prvek. V roce 1839 se vědci podařilo izolovat tento prvek, který nazval lanthan - z řeckého „skrývám“, „schovávám se“. Průmyslová výroba tohoto prvku je založena na separaci surovin na frakce. Nejprve se oddělí cer a poté se extrakcí oddělí neodym, praseodym a nakonec lanthan. Ten existuje ve třech krystalových modelech: s hexagonální α-mřížkouKotva 277 °C, s kubickou β-mřížkou do 861 °C a tělesně centrovanou mřížkou typu α-Fe.

Atomové číslo La Atomová (molární) hmotnost g/mol Oxidační stav Hustota [g/ cm3 ] Teplota tání t°С Bod varu t°C Skupenské teplo tání kJ/kg
č. 57 139 3 6.16-6.18 647 °С 3214-3236 °С 8.5

aplikace

Oxid La 2 O 3 se používá při výrobě speciálního optického skla při výrobě astronomických hranolů a čoček, pro fotografické a filmové vybavení. Lanthan našel široké uplatnění v jaderné energetice, elektronice, elektronové mikroskopii, výrobě akceptorů vodíku, termoelektrických a metalhydridových materiálů a dalších oblastech národního hospodářství. V metalotermii se používá k obnově vzácných prvků. S jeho pomocí se plutonium získává při zpracování jaderného paliva. V roztaveném uranu s příměsí plutonia se přidává lanthan, který spolu s plutoniem vyplave z hmoty taveniny. A uran zůstává v sedimentu. Tato vrchní vrstva je odvodněna a následně chemicky zpracována. Oxid La 2 O 3 se používá k výrobě vysokoteplotních supravodičů spolu s oxidy barya, yttria, stroncia.

Svařovací elektrody

Wolframové tyče s přídavkem oxidu La 2 O 3 se vyrábí broušené a kované typu VL o průměru 1,5–8 mm a délce minimálně 500 mm. Takové elektrody při svařování zvyšují nosnost a maximální proud jedenapůlkrát. Jsou odolnější než thorium a cer, tolik se neopotřebovávají. Rovnoměrné rozložení La 2 O 3 po délce elektrody udržuje její počáteční ostření mnohem déle. Přítomnost oxidu lanthanitého LaO-Zh, LaO-D, LaCl 3 , LaF 3 , LaCO 3 , LaSO 4 atd . ve slitinách pro výrobu drátů, plechů a tyčí zvyšuje technologické kvality materiálu.

Zásobování

Prodáváme lanthanové válcované výrobky za nejlepší cenu. Technická dokumentace obsahuje údaje o chemickém složení, maximální procento nečistot; mechanické vlastnosti výrobku. Zajistíme velkoobchodní prodej jakýchkoli polotovarů pro velkosériovou výrobu. Nabízíme také optimální podmínky pro maloobchodní kupující. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za výhodnou cenu

Evek GmbH prodává široký sortiment válcovaných kovových výrobků. Naše kanceláře se nacházejí. Prostřednictvím webových stránek společnosti můžete provést nákup, aniž byste opustili svou kancelář. Technologické vybavení každé fáze výroby umožňuje realizovat individuální zakázky, pokud vás základní provedení výrobku neuspokojuje. Realizujeme kvalitní zakázky nestandardních parametrů, termíny jejich realizace jsou minimální. Pro hromadné nákupy jsou k dispozici slevy.