Plech, kruh, drát KhN73MBTYu - EI698

Mezinárodní analogové

Značka Analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
HN73MBTYu EI698 Dodávka ze skladu, skladem

obecné charakteristiky

Ocelové trubky KhN73MBTYu-vd (EI698-vd) jsou vyrobeny ze žáruvzdorné slitiny na bázi niklu. Složení obsahuje 65,073 - 71,2 %. Ni, 26-29% Cr - odkazuje na chromnikl. legované slitiny. Při tavení se do počáteční vsázky přidávají různé látky – kovy i nekovy, které ovlivňují kvalitu konečného produktu. Jako přísady se používá hliník - 2,8-3,5%, železo - 1%, baryum - ne více než 0,1%, křemík - do 0,8%, mangan - 0,3%, cer - asi 0,03%, fosfor - méně než 0,015%, měď - asi 0,07 % a síra - téměř 0,012 %. Tavené v indukční otevřené peci nebo metodou elektrostruskového přetavování - způsob získávání kovu přetavením v lázni elektricky vodivé strusky při působení elektrického proudu. Tento způsob přetavení výrazně zvyšuje kvalitu kovu. Kování oceli se provádí při teplotě 1150 °C na začátku a 900 °C na konci procesu. Po kování je žádoucí kalení ve vodě nebo na vzduchu při t° 1100−1200°С.

Procentuální složení (GOST 5632–72)

Slitina C Fe Mn P S Al Cr Nb Ti Si Mo Ni
HN73MBTYu ≤0,08 ≤2 ≤0,4 ≤0,015 ≤0,007 1,3-1,7 13-16 1,8-2,2 2,35-2,75 ≤0,6 2,8-3,2 Hlavní

aplikace

Fragmenty systémů plynovodů pracujících při běžném zatížení. Trubky je možné používat dlouhodobě při teplotách okolo 800 °C, jsou schopny odolat krátkodobému zahřátí až na t ° 1200 °C, nad kterou se předpokládá aktivní tvorba vodního kamene. Tato slitina je žáruvzdorná a žáruvzdorná, avšak nestabilní v prostředí obsahujícím síru.

Tyč a kruh lze použít jako polotovar pro výrobu tvarových výrobků, nosníků, úhelníků, kanálů nebo profilů pro specializované účely, které se používají při stavebních pracích jakékoli úrovně složitosti. Kruh se používá jako polotovar pro výrobu náprav, tlačníků, hřídelí a dalších pohyblivých částí zařízení. Svařitelnost je omezená, je nutný předehřev až na 200 °C a finální tepelné zpracování. Slitina se používá při výrobě topných těles, svařovacích drátů pro svařování kovových konstrukcí, navařování dílů ve strojírenství. Z této slitiny se vyrábějí části přídavného spalování - přídavná spalovací komora proudového motoru, nezbytná pro dočasné zvýšení tahu, a také spalovací komory pracující při nejmenším zatížení při t ° 1100–1120 ° С.

.Trubky KhN73MBTYu-vd lze kromě systému plynovodů použít k odvodu vody, páry, horkých průmyslových plynů a kouře. Při zahřívání tvoří hliník a chrom ve složení slitiny oxidový film, který zvyšuje stupeň odolnosti materiálu vůči agresivnímu prostředí.

Zásobování

Všechny prezentované produkty značky KhN73MBTYu-vd jsou certifikovány. Technická dokumentace obsahuje údaje o chemickém složení, maximální procento nečistot; mechanické vlastnosti výrobku. Zajistíme velkoobchodní prodej jakýchkoli polotovarů pro velkosériovou výrobu. Nabízíme také optimální podmínky pro maloobchodní kupující. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za nejlepší cenu

Všechny chromniklové slitiny prodávané společností Evek GmbH splňují státní normy kvality. Kovové role standardních i nestandardních rozměrů dodáváme v co nejkratším čase. Vysoká kvalita, dostupné ceny a široká škála produktů definují tvář naší společnosti. Jako náš stálý zákazník můžete počítat se systémem slev. Spolupráce s námi vám pomůže realizovat jakékoli inženýrské nápady. Na vaše objednávky čekáme na webu.