Nitridované konstrukční oceli

Evek GmbH nabízí odkup plechových a sypkých výrobků z nitridovaných konstrukčních ocelí za ceny od dodavatele. Dodavatel zajišťuje požadovaný rozsah dodání, jakož i dodání produktů na libovolné místo určené zákazníkem.

Vlastnosti této skupiny ocelí

Tuzemská GOST 4543 stanoví, že ocel patří do kategorie nitridovaných přidáním písmene A ke svému tradičnímu označení. Nitridují se tedy oceli jakosti 38HMYUA, 38HVFYuA a podobné. Tyto oceli se vyznačují vysokou povrchovou tvrdostí, které je dosaženo jejich tepelným zpracováním v médiích obsahujících nitridy. V důsledku toho dochází k tepelným substitučním reakcím a v mikrostruktuře ocelí se objevují jemně rozptýlené intermetalické sloučeniny, nitridy s vysokou tvrdostí.

K nitridaci jsou nejvhodnější konstrukční oceli, které obsahují titan, vanad, chrom – prvky tvořící nitridy. Nikl tyto vlastnosti nemá.

Při nitridaci ocelí by měly být zvláště přísně dodržovány režimy jak samotného chemicko-tepelného zpracování, tak následného kalení a popouštění, protože jinak dochází k destrukci nitridů.

Evek GmbH nabízí od výrobce ke koupi konstrukční legované oceli, které lze nitridovat za výhodné ceny. Dodavatel garantuje kvalitu a rozsah dodávek, jakož i rychlé dodání produktů zakoupených spotřebitelem.

aplikace

Nitridované legované oceli se používají:

  • Při výrobě výrobků, jejichž provoz vyžaduje jejich vysokou povrchovou tvrdost a odolnost proti opotřebení;
  • Pro zlepšení prokalitelnosti během tepelného zpracování;
  • Zlepšit rázovou houževnatost částí provozovaných při přerušovaném zatížení;
  • Pro výrobu dílů pracujících v chemicky agresivním prostředí;
  • Při výrobě nástrojů pro kování za tepla, ale i pracovních částí zápustek pro kování za studena.
Evek GmbH nabízí nákup válcované nitridované oceli za konkurenceschopné ceny od výrobce. Dodavatel garantuje dodržení objednaného sortimentu zboží, jakož i jeho rychlé dodání na adresu určenou spotřebitelem.