Вольфрамовый pronájem

Charakteristika
Chemický prvek — wolfram, se nachází v šesté skupině periodické soustavy, má atomovou hmotnost 183,84. Je jedním z nejvíce těžkých kovů. Byl přijat z wolframu ангидрида, obnovením jeho emisními povolenkami. Má světle šedou barvu s kovovým leskem. V přírodě se vyskytuje pouze ve směsi s více stabilní izotopy, s mohutným čísly od 180 až 186.
Atomové číslo W | Jaderná (molární) hmotnost g/mol | Stupeň oxidace | Hustota [g/cm3] | Teplota tání t°C | Teplota varu t°C | Teplo tání kj/kg |
---|---|---|---|---|---|---|
Č. 74 | 183,84 | 0, 2, 3, 4, 5, 6 | 19,25 | 3422°C | 5500°C | 191 |
Příběh
Ještě v 17. století evropané věděli вольфрамит a scheelit — nejčastější minerály wolframu. V čisté formě wolfram byl izolován pouze na konci XVIII století, ale ještě dlouho zůstal laboratorní neobvyklé, až 1847 Оксланд není patentoval získání wolframové kyseliny, вольфрамата sodíku a wolframu z касситерита. O 10 let později Оксланд patentoval výrobu železa-wolframové slitiny, составивших základ moderních быстрорежущих ocelí. Nicméně ještě téměř půl století nepodařilo implementovat tyto vývoje do výroby z důvodu vysoké pořizovací ceny. V Rusku wolframu drát ocel byla poprvé выплавлена na Urale v roce 1865 Na konci DEVATENÁCTÉHO století naléhavou potřebu slitinových a instrumentální сталях vedla k zahájení linky быстрорежущих ocelí ve společnosti «Bethlehem Steel». V 1900 vzorky těchto slitin byly prezentovány na Světové výstavě v Paříži, bít ocelářských společností všech rozvinutých zemí. Na začátku XX století Edison uhodl použít lampy žárovky вольфрамовую nit. To byl začátek aplikace wolframu v elektrotechnice. Dnes wolfram přestal být neobvyklé a zaujal pevné místo v každodenním životě. Koupit ho můžete za přijatelné ceny.
Fyzikální vlastnosti
W patří do skupiny? áruvzdorné kovy. Všechny prvky, které jsou v této skupině se vyznačují vysokou teplotou tání (více než 2500°K) a vysokým indexem hustoty (nad 8 g/m3). Spolu s tím, wolfram má nejvyšší poměr pevnosti — 3430 Mpa, také tento kov, v porovnání se zbytkem тугоплавкими prvky, které jsou v této skupině periodické soustavy, má nejvyšší teplotu varu 5828°K (5555°C). Mezi kovy této skupiny wolfram je jedním z nejdražších.
Odrůdy
Obvykle wolfram se používá ve dvou formách. První typ — porézní kov, namočenou mědí nebo stříbrem. Díky impregnace, kov lépe vzdoruje řezání rychlostí, která může dosáhnout až 600 m/min při porovnání s druhým výhledem wolframu — ковким a нелегированным, pak u posledního maximální rychlost řezání je 90 m/min
Kromě toho, slitiny wolframu se dělí na: монофазные a гетерофазные. Монофазными сплавами všeobecně slitiny, легированные některými chemickými prvky (molybden, chrom, rhenium a dále p). Nejvíce odolný je slitiny ve složení, které obsahuje 15% molybdenu. Nejvíce tvárné slitiny získává легированием rhenia, jeho procentní obsah v slitiny se pohybuje kolem 26%. Co se týče ceny wolframu je tento typ, pak je mírně nižší ve srovnání s porézní kovy.
K гетерофазным сплавам patří ty, v jejichž složení je zahrnuta uhlíku a zirkonia (niob), v procentech 0,20−0,60 a 0,2−0,6, respektive. Při teplotě nižší než 2300 °C z těchto slitin se děje výběr высокодисперсных částice karbidu, díky čemuž se zvyšuje vysokoteplotní pevnost, jako slitiny ještě tzv. дисперсно-упрочненными.
Karbid wolframu
Nejčastěji, slitiny ve složení, které je přítomen karbid WC, patří do skupiny V. Protože Oni přicházejí v různých značek (ВК6, ВК8, ВК6М, ВК8М). V tomto případě — obsah karbidu wolframu, K — kobalt. V některých маркировках vyskytuje písmeno M — jemnozrnné slitiny, má zvýšenou odolnost proti opotřebení, ale vzhledem k мелкозернистости, je snížena odolnost vůči nárazům. Slitiny skupiny VC používají pro zpracování nekovových materiálů, neželezných kovů a jejich slitin a litiny. Koupit slitiny wolframu lze ve všech specializovaných prodejních míst.
Spolu s tímto, tam je ještě několik skupin, jako jsou: TTC a TK. TTC — ve složení této slitiny obsahovat karbidy titanu a tantalu. Je používán pro zpracování tepelně odolné oceli a slitiny titanu.
Slitiny skupiny MCS se liší od TTC tím, že v jeho složení je přítomen pouze karbid titanu. Tyto slitiny uplatňují při práci s углеродистыми сталями, pomocí точения a фрезеровки.
Vzhledem k vysoké ceny wolframu, často používají non-slitiny wolframu, jejich strukturu tvoří karbidy titanu a dalších тугоплавкие kovy (nikl, molybden, atd.)
Aplikace
Více než 60% získané wolframu se používá pro výrobu nerezových slitinových, instrumentální speciálních ocelí. Často se pro tyto účely slouží šrot z wolframu. Wolfram неплавящиеся elektrody se používají pro svařování všech typů ocelí na střídavý a stejnosměrný proud. Díky speciální zbarvení elektrod (golden, červená, modrá, šedá a tak dále) je možné rozlišit, pro jaký typ slitiny mohou určen, a jaký druh proudu lze použít.
V průběhu let жароустойчивые slitiny wolframu se používá k жаростойкого pokrytí detailů techniky. Výjimečná тугоплавкость a minimální povrchové odpařování, aby bylo možné použít tento kov pro vlákna žárovky электроламп. Některé chemické podniky ho používají jako katalyzátor v organické syntéze. Spolu s tím, sloučeniny wolframu je používán jako жаростойкую mazivo, jako barviva tkání, které водоустойчивость a nehořlavost.
Koupit za nejlepší cenu
LLC «Электровек-ocel» implementuje širokou škálu жаростойкого металлопроката. Naše kanceláře se nacházejí v Rusku a na Ukrajině. Nákup můžete z pohodlí své kanceláře prostřednictvím internetových stránek Společnosti. Technologická výbava každé fázi výroby umožňují provádět individuální objednávky, pokud základní provedení výrobků nevyhovuje. Provádíme kvalitní objednávky nestandardní parametry, termíny jejich plnění minimální. Při velkoobchodních nákupů jsou poskytovány slevy.