Manganin - CuMn12Ni - 2.1362 drát, kruh, plech, páska

Mezinárodní analogové

Značka Analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
MNMts3-12 2.1362 CuMn12Ni Dodávka ze skladu, skladem

obecné charakteristiky

Manganin obsahuje měď, nikl, mangan. Lze jej legovat 2,5 - 3,5 % kobaltu s niklem (Co + Ni), 11,5-13,5 % Mn. Základem je měď, její obsah je asi 85 %. Značka Manganin MNMts3−12 se vyznačuje malým termo-EMF spárovaným s mědí, minimálním koeficientem tepelné roztažnosti a vysokým elektrickým odporem.

Klíčové vlastnosti

Thermo-EMF v páru mědi (0,9−1 μV / ° C. Manganin pracuje při maximální teplotě do +300 ° C. Na rozdíl od konstantanu je manganin citlivý na změny vlhkosti vzduchu a je náchylný ke korozi v atmosféře amoniakových par a kyselin Manganin Má schopnost měnit v čase svůj odpor.Důvodem je mechanické pnutí vznikající při navíjení drátu, které následně vede ke změně struktury slitiny a určitému přeskupení molekuly.

Výroba

Třídy MNMtsAZh 3-12-0,3-0,3 a MNMts 3-12 jsou vyráběny ve formě drátu v souladu s GOST 492-2006 (nikl, nikl-měď, slitiny niklu zpracované pod tlakem). Slitina je tepelně zpracována ve vakuu, aby se stabilizovaly elektrické vlastnosti. V tomto případě jsou všechny vlastnosti stabilizovány a jednotnost struktury se zvyšuje. Maximální provozní teplota pro nestabilizované druhy slitin je 60–80 °С a pro stabilizované druhy je +200 °С.

aplikace

Slitina je relevantní v přístrojovém vybavení při výrobě senzorů, bočníků, můstkových obvodů, příkladných odporů. Slouží také jako základ pro prvotřídní přesná pomocná zařízení (rezistory), díky nízké odolnosti v rozsahu pokojových teplot. Slitina se používá při výrobě tvrdých magnetických (PMT) a měkkých magnetických (PMM) drátů, Ø 0,02 - 6 mm, a také pásek, jejichž šířka je až 270 mm a tloušťka až 0,08 mm. Vyrábí se také dráty vinutí ve smaltované izolaci (PEVMT a PEVMM); stejně jako izolované dráty v izolaci z přírodního hedvábí (PShDMT a PSHDMM) a dráty s jednou vrstvou přírodního hedvábí a v izolaci smaltované (PESHOMT a PESHOMM).

Zásobování

Dodáváme certifikované válcované výrobky na bázi manganinu za nejlepší cenu. Technická dokumentace obsahuje údaje o procentuálním složení a výkonu výrobků. Je snadné u nás velkoobchodně získat jakékoliv polotovary pro velkosériovou výrobu. Poskytujeme služby maloobchodním zákazníkům. Vysoká úroveň služeb, soulad výrobků s GOST a mezinárodními standardy kvality, rychlý servis jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za výhodnou cenu

Válcované neželezné kovy prodávané společností Evek GmbH splňují GOST a mezinárodní normy kvality. Měděný kruh jakýchkoli značek dodáváme v co nejkratším čase. Vysoká kvalita, dostupné ceny a široká škála produktů definují tvář naší společnosti. Jako náš stálý zákazník můžete počítat se systémem slev. Spolupráce s námi vám pomůže realizovat jakékoli inženýrské nápady. Na vaše objednávky čekáme na webu.