TL3 titanový kruh, tyč, plech

Odlévaná titanová slitina TL3 (Ti-3,75 Al) byla vyvinuta Ústředním výzkumným ústavem KM "Prometey" pro provoz v mořských podmínkách. Vyrobeno v souladu s OST 5Р.9071−88. Evek GmbH má skladem širokou škálu titanových produktů nejvyšší kvality. Všechny produkty jsou certifikovány. Technická dokumentace obsahuje údaje o chemickém složení, maximální procento nečistot; mechanické vlastnosti výrobku. Přijímáme objednávky na výrobky z titanové slitiny TL3 standardních i nestandardních rozměrů za nejlepší cenu.Zprostředkujeme velkoobchodní prodej jakýchkoli polotovarů pro velkosériovou výrobu. Nabízíme také optimální podmínky pro maloobchodní kupující. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.

Výhody titanové slitiny TL3

Slitina obecné charakteristiky Technologické vlastnosti aplikace
TL3 Liší se nízkou pevností, ale dobrou plasticitou a odolností proti korozi v mořské vodě. Má dobré odlévací vlastnosti a dobře se svařuje. Především lodní strojírenské produkty.

Slitiny litého titanu mají lamelární zúžení. V tomto ohledu se tvarové odlitky vyznačují sníženými pevnostními a tažnými charakteristikami, nízkou únavovou odolností, mají relativně nízkou rychlost růstu únavových trhlin a vysokou lomovou houževnatostí. Parametry lamelární struktury tvarových odlitků jsou dány podmínkami lití a pohybují se ve velmi malých mezích.

Použití titanového odlitku

Hlavní oblastí použití jsou detaily lodního inženýrství. Titanový odlitek se také používá k výrobě dílů pro odstředivky, čerpadla, sušičky, výparníky, krystalizátory, armatury pro petrochemický, hydrometalurgický průmysl a průmysl veřejných služeb. Nejžádanější jsou: desky, pouzdra, kryty ventilů (rovné, rohové a bezpečnostní); kotouče a skříně klinkerových ventilů, kulové skříně, jakož i oběžná kola (oběžná kola) odstředivých čerpadel.

Kontrola kvality

Provádí se povinná vnější kontrola, rozbor chemického složení, ověřování mechanických vlastností odlitků. Takové metody kontroly kvality jako fluoroskopie, gama-skopie, ultrazvuková detekce defektů, luminiscenční (liquid-penetrate) kontrola. Odlitky lze také zkoušet pneumatickým nebo hydraulickým zatížením. Pro vyloučení skrytého sňatku se odlitky podrobují izostatickému lisování za tepla, čímž se jejich krystalická struktura přibližuje kovaným polotovarům.

Nakupujte za nejlepší cenu

Evek GmbH dodává široký sortiment vysoce kvalitních titanových odlitků velkoobchodně i maloobchodně ve standardních i nestandardních velikostech. Ve skladu jsou výrobky z licí slitiny TL3 za konkurenceschopné ceny. Všechny šarže odlitků mají certifikát kvality o splnění požadavků norem a technických provozních podmínek. Certifikát obsahuje výrobce, číslo výkresu a název dílu, druh slitiny, tepelné číslo, mechanické vlastnosti dílů, chemické složení a výsledky doplňkových zkoušek, jako jsou hydraulické nebo pneumatické zkoušky. Realizace zakázek trvá minimálně. Pro velkoodběratele jsou poskytovány zvýhodněné slevy.