Plech, kruh, drát XN30MBD - EK77

Mezinárodní analogové

Značka Analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
XN30MDB EK77 Dodávka ze skladu, skladem

Výroba

Slitina KhN30MDB EK77 je žáruvzdorná vysoce legovaná ocel; má ve svém složení přibližně 27-29% chrómu a 29-31% niklu. Proto lze tuto slitinu nazvat chrom-nikl. Jako přísady do vsázky se používá 0,5 - 1,8 % manganu, 0,2 % křemíku, ne více než 0,2 % niobu a 1,5 % mědi, do 0,02 % fosforu a stejné množství síry. Kovací teplota je 1170 °C na začátku procesu a přibližně 850 °C na konci. Trubky z této slitiny s průřezem až 350 mm jsou speciálně chlazeny na vzduchu. Všechny trubky jsou vyráběny převážně s kruhovými průřezy, méně často s obdélníkovými, oválnými a také čtvercovými průřezy. Rozsah dýmek je rozděluje do 6 hlavních tříd. Čím vyšší třída, tím vyšší jsou požadavky na tepelnou odolnost, tepelnou odolnost, odolnost proti korozi, které přímo závisí na podílu chrómu a niklu.

Procentuální složení (GOST 5632–72)

Slitina C Si Mn P S Ni Cr Mo Cu Nb Fe nečistoty
XN30MDB ≤0,02 ≤0,2 0,5-1,8 ≤0,02 ≤0,02 29-31 27 - 29 2,8 -3,5 0,9 - 1,5 ≤0,2 Hlavní ≤0,05

Klasifikace potrubí

Trubka první třídy se používá pro ukrytí kabelů v nejrůznějších konstrukcích, pro lešení, pro zavlažovací systémy, pro místní zásobování širokou škálou kapalin, například v systémech zásobování vodou a v topných systémech. Potrubí druhé třídy se používá za zvýšeného nebo sníženého tlaku, z tohoto důvodu je lze použít k zásobování potrubí plynem, vodou, ropou a různými produkty petrochemického průmyslu. Potrubí třetí austeniticko-feritické třídy se používá v různých vysokotlakých systémech, proto se často používá v jaderném a chemickém průmyslu. Potrubí čtvrté třídy slouží jako pomocné potrubí a také jako vrtné potrubí při různých geologických průzkumných pracích. Pátá třída se používá při výrobě automobilů, mostových jeřábů, podpěr, v dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu. Za nejvyšší třídu trubek lze považovat šestou, která se používá při výrobě ložisek, ve strojírenství, při vytváření pístů a dalších dílů, které pracují při vysokém tlaku.

Sortiment

S tloušťkou stěny 0,3-6 mm a Ø 5-250 mm se trubky nazývají zvláště tenkostěnné. Tenkostěnné trubky mají tloušťku stěny 0,6-20 mm a ØKotva 5−250 mm. Silnostěnné trubky mají tloušťku stěny 1,6-24 mm a Ø 6-250 mm. Zvláště silnostěnné trubky se vyrábějí s tloušťkou stěny 2–12 mm při Ø6–70 mm. Trubky tenčí než 9 mm jsou dodávány ve svitcích, nad 9 mm - v přímých segmentech, které jsou po délce rozděleny na náhodné, měřené délky i násobky měřené délky. Kvalita vysoce legované oceli KhN28VMAB umožňuje vyrábět výrobky o délce 1–6 metrů. Čím méně uhlíku je ve slitině obsaženo a čím nižší je kvalita oceli, tím větší je délka vyráběného produktu. Válcované výrobky od 2 do 6 metrů jsou vyráběny z uhlíkové a nízkolegované oceli běžné kvality. Z vysoce kvalitní legované uhlíkové oceli jsou vyráběny výrobky libovolných parametrů.

Zakřivení

Při plnění zakázky na výrobu trubky nebo kruhu jakosti v souladu s normou je také stanoveno zakřivení válcování. Měří se na výrobku na délku nejméně jeden metr, přičemž měření se provádí ve vzdálenosti větší než 15 cm od okraje výrobku. Dodací lhůty pro objednávky jsou minimální. Při hromadném odběru jsou poskytovány slevy.

Nakupujte za nejlepší cenu

Řada produktů značky HN30MDB od Evek GmbH uspokojí každého spotřebitele. Cena je určena technologickými vlastnostmi výroby bez zahrnutí vícenákladů. Všechny produkty jsou certifikovány. Potřebné produkty pro velké projekty u nás snadno nakoupíte ve velkém, nabízíme výhodné podmínky i pro maloodběratele. Technologické vybavení každého výrobního stupně nám dává možnost realizovat jednotlivé zakázky nestandardních parametrů. Výrobky jsou vyráběny v přísném souladu s požadavky technologického procesu, který zaručuje nejvyšší kvalitu, skladované pod přístřeškem nebo v interiéru na ochranu před mechanickým poškozením, stykem s vlhkostí a agresivními látkami. Podmínky realizace zakázek jsou minimální. Velkoobchodní kupující dostávají slevy.