Duralová trubka

Duralumin, vyvinutý německým průmyslem na počátku 20. století, dostal své jméno podle městečka, ve kterém se nacházel hutní závod. Německý metalurgický inženýr Alfred Wilm zjistil, že přidání 4 % mědi do hliníku a vytvrzení slitiny rychlým ochlazením a výdrží po dobu 4–5 dnů vede k téměř pětinásobnému zpevnění materiálu.

Výroba

Duralová trubka má dutý profil kruhového, oválného nebo jiného průřezu. Duralové trubky jsou vyrobeny z hliníku legovaného hořčíkem a mědí a jsou vyráběny v souladu s následujícími GOST: 18 475-82, 23 697-79 nebo 18 482-79. Chem. složení je normalizováno podle GOST 4784–97 . Rozlišují se podle způsobu výroby: trubky bez opláštění (dodávají se bez označení) a s normálním opláštěním (A); s technologickým oplechováním (B). Výrobní přesnost je normální, kvalita povrchové úpravy standardní. Materiál může být přirozeně stárnutý a vytvrzený (označení - T). Trubky lisované za tepla bez dodatečného tepelného zpracování se dodatečně neoznačují. Mikrostruktura produktů, které byly zchlazeny, nesmí mít žádné stopy po vypálení. Jsou testovány na konci tepelného zpracování.

Klíčové vlastnosti

Duralové trubky D16 jsou lehké, jsou dosti plastové, snadno se montují a svařují bodovým svařováním. Po opláštění hliníkem se zvyšuje nízká odolnost proti korozi. K vytvrzení duralové trubky se používá tepelné zpracování. V důsledku žíhání se zvyšuje tažnost a nástroje a deformace za studena poskytuje dobrou tvrdost. Ve srovnání s ocelí jsou takové trubky mnohem lehčí, levnější a déle vydrží.

aplikace

Duralový kov, duralové trubky se používají při výrobě spolehlivých a lehkých konstrukcí. Slouží při výrobě potravinářských zařízení a rámů pro vysokorychlostní vlaky, automobily a letadla. Používají se také jako prvky fasádní dekorace a pokládání potrubí pro speciální účely.

Trubka duralová D16

Průměr, mm Tloušťka stěny, mm Cena za r.m.
6 až 155 1 až 12 obchodovatelné

Duralová trubka D16T

Průměr, mm Tloušťka stěny, mm Cena za r.m.
6 až 155 1 až 12 obchodovatelné

Duralová trubka D16BT, D16AT

Průměr, mm Tloušťka stěny, mm Cena za r.m.
6 až 155 1 až 12 obchodovatelné

Zásobování

Nabízíme široký výběr trub různých průřezů z duralových tvářených slitin D16T, D16, D16B, D16AT, D16BTi D16ChT. Všechny produkty jsou certifikovány. Technická dokumentace obsahuje údaje o procentuálním složení a elektrických kvalitách výrobků. Je snadné u nás velkoobchodně získat jakékoliv polotovary pro velkosériovou výrobu. Spolupracujeme také s maloobchodními nákupčími. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za výhodnou cenu

Webové stránky Evek GmbH reflektují nejaktuálnější informace o nákupu duralových trubek k dnešnímu dni. Naši nejlepší manažeři jsou připraveni poskytnout vysoce kvalifikovanou poradenskou pomoc ohledně jakýchkoli aktuálních problémů. Prodáváme polotovary z barevných kovů za konkurenceschopnou cenu. Produkty jsou vyráběny na nejmodernějších zařízeních a splňují požadavky mezinárodních norem kvality. Všechny produkty jsou testovány ultrazvukem na vady. Stálým zákazníkům je poskytován systém slev.