Neodymová značka, chemické složení

obecné charakteristiky

Neodym je prvek vzácných zemin ze skupiny lanthanoidů. Chemický symbol Nd. Jedná se o bílo-stříbrný kov s nažloutlým nádechem. Naživo. snadno oxiduje. Objevil jej v roce 1885 rakouský chemik Carl Auer von Welsbach, kterému se podařilo oddělit kov vzácných zemin, dříve považovaný za jeden prvek, na praseodym a neodym. Slovo neodym v řečtině znamená „nové dvojče“. Průmyslově se tento kov získává vápenato-tepelnou redukcí nebo elektrolýzou taveniny bezvodého praseodymu a halogenidů neodymu. Hlavními dodavateli tohoto kovu do Evropy jsou: Čína, USA,, Kazachstán a skandinávské země.

Atomové číslo Nd Atomová (molární) hmotnost g/mol Oxidační stav Hustota [g/ cm3 ] Teplota tání t°C Bod varu t°C Skupenské teplo tání kJ/kg
č. 60 144,24 7 3 1021 °С 3068 °С 7.1

aplikace

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších lanthanoidů pro výrobu permanentních výkonných magnetů a infračervených laserů s vlnovou délkou asi 1,067 mikronu. Je nezbytný pro tavení barevného fialového skla. Fluorid NdF 3 se používá ve vláknové optice k výrobě vysoce kvalitních skleněných vláken. Oxid Nd 2 O 3 - dielektrikum - má minimální koeficient roztažnosti. Tento kov výrazně zpevňuje termoelektrické materiály na bázi teluridů, antimonu a selenidů vizmutu a také zvyšuje jejich termo-EMF. Dochází k vývoji, že doping neodymem u materiálů na bázi bismut-telur-cesium má také příznivý vliv na jejich vlastnosti. Neodym se používá v zemědělství. Semena jím ošetřená mají zvýšenou klíčivost a výnos. Tento kov je nepostradatelný pro legování konstrukčních ocelí a slitin. Zvyšuje pevnost čistého titanu 1,5krát. Při chemické interakci s hliníkem vznikají sloučeniny, které zdvojnásobují pevnost slitiny v tahu a několikanásobně zvyšují její tvrdost. Slitiny hliník-neodym-titan se používají k výrobě takových typů válcovaných výrobků, jako jsou kruhy, dráty, plechy, pásy,

Zásobování

Evek GmbH má na skladě širokou škálu výrobků z neodymových slitin. Všechny produkty jsou certifikovány. Technická dokumentace obsahuje údaje o chemickém složení, maximální procento nečistot; mechanické vlastnosti výrobku. Přijímáme objednávky na výrobky z titanové slitiny TL3 standardních i nestandardních rozměrů za nejlepší cenu.Zprostředkujeme velkoobchodní prodej jakýchkoli polotovarů pro velkosériovou výrobu. Nabízíme také optimální podmínky pro maloobchodní kupující. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za výhodnou cenu

Nabízíme k prodeji neomezený sortiment válcovaných výrobků na bázi vzácných kovů nejvyšší kvality za konkurenceschopnou cenu. Pokud je pro vás těžké si vybrat, jsou vám k dispozici zkušení manažeři, kteří jsou vždy v kontaktu a připraveni poradit. Zadáním objednávky u nás obdržíte certifikované produkty splňující mezinárodní standardy kvality v co nejkratším čase. Pokud si vážíte svého času, kontaktujte naši nejbližší kancelář ještě dnes nebo si objednejte přes internet.