Nástrojové oceli

Nakupujte nástrojové oceli za přijatelnou cenu od dodavatele Evek GmbH

obecné charakteristiky

Nástrojové oceli zahrnují legované uhlíkové třídy s vysokou úrovní tvrdosti, odolnosti proti opotřebení a pevnosti. Nástrojová ocel se používá k výrobě břitů nástrojů. Takové oceli jsou vysoce kvalitní a vysoce kvalitní, což závisí na obsahu fosforu a síry (v prvním typu - 0,035% a 0,03%, v tomto pořadí a ve druhém - 0,03% a 0,02%). Přidělování procenta se provádí na základě požadavků GOST.

Výhody nástrojové oceli

- relativně nízká cena;

- Značná tvrdost ve srovnání s jinými materiály.

Nedostatky

Mírná červená tvrdost a nízká odolnost proti opotřebení.

Druhy nástrojových ocelí

1. Nemají tepelnou odolnost (legované uhlíkové nástrojové oceli, které neobsahují více než 3-4 % legujících prvků).

2. Položáruvzdorné oceli do t ° 400-500 °C (obsahují více než 0,6-0,7 % síry a 4-18 % chromu).

3. Žáruvzdorné oceli - do t ° 550–650 ° C (vysoce legované jakosti obsahující kobalt, molybden, chrom, vanad, wolfram). Žáruvzdorná nástrojová ocel se nazývá vysokorychlostní.

Označení

Uhlíková nástrojová ocel je označena písmenem „U“, další ukazatel (U7, U10 atd.) zobrazuje průměrné složení uhlíku v desetinách procenta. Na konci stojící písmeno "A" znamená, že ocel je vysoce kvalitní.

Legované oceli X, 9XC atd. jsou označeny číslem, které odráží průměrné složení uhlíku v desetinách procenta, s jeho obsahem menším než jedno procento. Při obsahu uhlíku kolem 1 % může údaj chybět. Legující prvky jsou označeny písmeny a čísla následující za nimi odrážejí procento těchto prvků ve složení.

Rychlořezné nástrojové oceli jsou označeny písmenem „P“. Další číslo jakosti pro nástrojové oceli udává průměrné procento hlavního legujícího prvku – wolframu. Písmeno "M" označuje procento molybdenu, vanad je označen písmenem "F", kobalt - písmenem "K". Průměrné procento chrómu v rychlořezných ocelích je asi 4 %, obvykle není u nástrojových ocelí speciálně označen.

Uhlíkové nástrojové oceli obsahují 0,7−1,3 % uhlíku, manganu. Vysoce kvalitní ocel je označena písmenem A, obsahuje minimální množství škodlivých nečistot síry a fosforu. Fosfor pomáhá snižovat pevnost a houževnatost oceli. Uhlíkové nástrojové oceli mají vysokou pevnost, tvrdost a odolnost proti opotřebení. Ale takové vlastnosti jsou zachovány pouze v teplotním rozsahu 200-250 stupňů.

Rychlořezné oceli

Pro zlepšení výkonu se do jakostí nástrojových ocelí zavádějí legující prvky (vanad, kobalt, chrom, molybden, nikl, titan atd.). Po zavedení do základní kompozice tvoří karbidové sloučeniny. Takové sloučeniny se vyznačují vysokou pevností, tvrdostí, odolností vůči teplu a opotřebení.

Nástrojová ocel 6X6VZSMF obsahuje přibližně 0,6 % uhlíku, 3 % wolframu, 6 % chrómu, méně než 1 % vanadu, molybdenu a křemíku. Přídavek vanadu, molybdenu a křemíku do jakostí nástrojových ocelí výrazně zvyšuje tvrdost, hustotu, odolnost vůči teplu a opotřebení nástroje. Z tohoto důvodu jsou legované oceli široce používány při výrobě nástrojů na řezání dřeva.

Rychlořezné nástrojové oceli jsou schopny zachovat své řezné vlastnosti při vysokých teplotách - až 600-650 stupňů. Toho je dosaženo tím, že složení ocelí obsahuje vysoký obsah molybdenu a wolframu. Třídy rychlořezných nástrojových ocelí jsou označeny písmenem P, další obrázek udává procento wolframu. Zbývající prvky a jejich složení se zobrazují stejně jako u legovaných ocelí. Označení rychlořezných ocelí nevypovídá o složení chrómu a vanadu.

Používání

Uhlíková ocel se používá v omezené míře - při výrobě dřevoobráběcích nástrojů. Uhlíkové nástrojové oceli se používají k výrobě řezných nástrojů (vrtáky, závitníky, pilníky, protahovače, výstružníky atd.). Legované oceli se používají k výrobě náročnějších vysokorychlostních výrobků, jako jsou děrovací a řezné nástroje. Cena nástrojové oceli závisí na odrůdě.

Nakupujte za výhodnou cenu

Evek GmbH má na skladě široký sortiment výrobků z nástrojové oceli za nejlepší cenu. Přijímáme velkoobchodní i maloobchodní objednávky. Popularita výrobků z nástrojové oceli je způsobena obrovskou rozmanitostí a vynikající kvalitou výrobků, rozumnou cenou. Všechny produkty naší společnosti jsou vyráběny pod plnou kontrolou technologického řetězce, což poskytuje 100% záruku kvality. Jsme připraveni dodat produkty nestandardních parametrů na individuální objednávku. Technologické možnosti ve fázích výroby umožňují realizovat jednotlivé zakázky při absenci požadovaného typu výrobku v základní verzi. Dodací lhůty pro objednávky jsou minimální. Cena se odvíjí od rozsahu dodávky a dalších podmínek prodeje. U velkoobchodních objednávek funguje flexibilní systém slev.