Látkový kompenzátor

Výroba

Tkaninové kompenzátory KT jsou zařízení, které se skládá z vlnovce z různých tkanin v závislosti na spojovacích koncovkách a vlastnostech pracovního prostředí. Kompenzační schopnost takového dilatačního spoje závisí na vlastnostech tkaniny použité v měchu a na možnosti výroby měchu. Na přímém úseku, kdy se mění teplotní režim topné sítě mezi pevnými podpěrami, dochází k mírnému nárůstu délky potrubí v důsledku tepelného prodloužení materiálu samotného potrubí. V tomto případě výsledná tlaková nebo tahová napětí zpravidla vedou k ohýbání trubek a možnému zničení.

Dilatační spáry jsou vyrobeny z jedné nebo více vrstev plynotěsných a izolačních materiálů, které jsou sestaveny „sendvičovým“ typem. Tyto materiály mají vysokou chemickou odolnost, lepší než nerezová ocel. Existuje několik typů upevnění kompenzátorů: příruba typ 101 pro provozní teploty nad 500 °C - používají se provedení s vnitřní izolací, upevnění pod límec nebo svěrný typ 000.

Aplikace tkáňových kompenzátorů CT

Hlavní oblastí použití tkaninových kompenzátorů jsou systémy s plynným médiem při t° do 1200 °C. Jsou navrženy tak, aby absorbovaly značné vibrace, utěsňovaly prachové a plynové kanály, odstraňovaly vibrační zatížení a zabraňovaly deformaci a destrukci, jakož i vyrovnávaly nesouosost potrubních spojů v potrubních systémech s nízkým provozním tlakem v pravoúhlých ohebných vzduchovodech a při výrobě sypkých látek. Tkanina kompenzátorů se obecně používá v chemickém průmyslu. průmysl, průmysl zpracování ropy a plynu za účelem kompenzace teplotních změn v pláštích plynových turbín, zařízení pro výměnu tepla.

podmínky použití

- Tlak pracovního prostředí není větší než 16 kg/cm 2 ;

– Pracovní médium: vzduch, pára nebo plyn;

– Teplota pracovního prostředí: -60 + 150 С°.

Designové vlastnosti

Tkaninový kompenzátor KT je vyroben z kombinace různých vrstev tkaniny, každá vrstva má své vlastní fyzikální a chemické vlastnosti:

— absorpce tepelné roztažnosti;

- pohlcování silných vibrací;

- flexibilita;

– tepelná odolnost (až 700°С);

- reaktivní minimální síla.

Pro různé teplotní podmínky existují i různá provedení pružné vložky látkového kompenzátoru.

— typ 1 — maximální t° 300 °C;

— typ 2 — maximální t° 350 °C;

— Typ 3 – maximální t° 700 °C.

Tkáňový kompenzátor CT "Politeknik"

— Tvar: kompenzátor oválný, obdélníkový nebo kulatý;

— Velikost: DN 50 — 12 000 mm;

- Teplota pracovního prostředí -60 + 150 C 0 ;

- Měchy: velmi odolná vysoce kvalitní tkanina;

— Počet sekcí: různý podle objednávky;

— Rám, zástěna, plášť: ocel 20 nebo pod objednávkou;

— Typ připojení: kompenzátor přírubový nebo svařovaný;

Nakupujte za výhodnou cenu

Evek GmbH má na skladě široký sortiment dilatačních spojů. Nabízíme nejvýhodnější podmínky pro velkoobchodní i maloobchodní kupující. Výrobky jsou certifikovány. Vyrábíme kompenzátory dle individuálních výkresů. Cena se odvíjí od použitých materiálů, technické náročnosti provedení a typu spojovacího kování. Na našich stránkách naleznete všechny potřebné informace, internetovou adresu společnosti:. Garantujeme vysokou kvalitu a včasnost dodávek. Na velkoobchodní objednávky je poskytován systém slev.