hliníkový bronz

Technické specifikace

Takový bronz obsahuje 6–11 % Al, kromě toho je legován přísadami železa, manganu, cínu a křemíku. Charakteristickým rysem hliníkových bronzů je zvýšená měrná pevnost a zlepšené mechanické vlastnosti.

Procentuální složení BrAMts9−2 podle GOST 18175–78 (Cu 86 - 90,5 %)
Cu Fe Si Mn P Al Pb Zn sn nečistoty
základ ≤0,5 ≤0,1 1,5 - 2,5 ≤0,01 8-10 ≤0,03 ≤1 ≤0,1 ≤1,5

Mangan a zinek ve složení slitiny přispívají ke zvýšení mechanické pevnosti, tepelné odolnosti, zvýšení odolnosti proti korozi, stability při nízkých teplotách. Teplota tání slitiny: 1060 °C. Tvrdost: HB 10 -1 = 110 - 130 MPa. Koeficient tření bez mazání je 0,18. Koeficient tření při mazání = 0,006.

Používání

Trubkovnice kondenzátorů, části kryogenních zařízení a chemických zařízení, elektrody pro svařování hliníko-železného bronzu a automatické svařování bronzu pod tavidlem.

Práce za studena

Soustružení, frézování, broušení, vrtání.

Tepelné zpracování

Normalizace, kalení, žíhání, popouštění.

Úložný prostor

Skladováno v krytých skladech nebo pod přístřeškem, kde je zajištěna dostatečná ochrana proti mechanickému a jinému poškození.

Poskytovatel

Hliníkový bronz nabízíme ke koupi ze specializovaných skladů dodavatele Evek GmbH s dodáním do kteréhokoliv města. Plný soulad s mezinárodními standardy kvality. Dodavatel Evek GmbH nabízí ke koupi hliníkový bronz, cena je v tomto segmentu válcovaných výrobků optimální.

Kupte, příznivá cena

Nabízíme hliníkový bronz, cena je určena technologickými vlastnostmi výroby bez zahrnutí vícenákladů. Je možné objednat výrobky nestandardních parametrů. V segmentu neželezných slitin je Evek GmbH ziskovým dodavatelem.