Nerezový šestiúhelník

Technické specifikace

Pokud by v technologii existovalo něco jako „evoluce materiálů“, nerezový šestiúhelník by zaujal své právoplatné místo v evoluční pyramidě. Jedná se o produkt dlouhých výrobků s průřezem v podobě známé geometrické postavy se šesti stejnými plochami. Je vyroben z korozivzdorné žáruvzdorné oceli legované niklem nebo chromem, má vysoké pevnostní vlastnosti na jednotku hmotnosti, ideální pro komponenty v dopravním strojírenství. Je široce používán při výrobě různých mechanismů, spojovacích prvků (matic, šroubů získaných vytlačováním za studena a hlaviček), všech druhů dílů a náhradních dílů. Neobejde se bez něj stavba lodí a letadel, lehký průmysl a petrochemie. Typy šestihranných povrchů jsou různé - leštěné, matné, zrcadlové, každý má svůj vlastní rozsah. Například šestiúhelník se zrcadlovým povrchem se skvěle hodí pro dekoraci a design interiéru, tvorbu dekorativních kovových konstrukcí a výrobu autodílů. Široký rozsah šestiúhelníku se vysvětluje zvýšenou životností. Díky moderním technologiím má mimořádnou odolnost proti opotřebení a pevnost, odolává výrazným změnám teplot, působení vlhkosti a agresivního prostředí, dlouhodobé statické i proměnlivé zátěži.

Klasifikace

Podle přesnosti válcovaných výrobků se rozlišují šestiúhelníky běžné a zvýšené přesnosti, podle délky - vícenásobné, měřené a náhodné délky. Velikost šestiúhelníku určuje průměr vepsané kružnice, který se zpravidla pohybuje v rozmezí 8 - 100 mm.

Dle přání zákazníka lze vyrobit produkty libovolné velikosti. Podle chemického složení se výrobky dělí na kvalitní a kvalitní, podle druhu výroby - na válcované za tepla, kalibrované a kované a podle zakřivení se takové tyče dělí na 1. a 2. třídu. .

Použité třídy oceli

Nerezový šestiúhelník vyrobený z korozivzdorné oceli 10X17H13M2T, legované chromem, niklem, molybdenem a titanem, je extrémně odolný vůči vysokým teplotám v prostředí obsahujícím ionty chlóru. Je nepostradatelný v chemickém a potravinářském průmyslu a také v těch oblastech, kde je nutné odolávat působení agresivních médií při vysokých teplotách.

Procentuální složení slitiny GOST 5632–72

Značka C Si Mo Cr Ni Mn Cu Ti S P Fe
10X17H13M2T ≤0,1 0,8 2-3 16–18 12–14 ≤2 ≤0,3 ≤0,7 0,02 0,035 základ

Ocel, ze které je vyroben nerezový šestihran 12X18H10T, je austenitická ocel obsahující titan s vysokou rázovou houževnatostí a tažností. Používá se při t° do 600 °C, stejně jako v kontaktu s oxidačními médii, včetně kyseliny dusičné a všech druhů organických rozpouštědel a kyselin střední koncentrace. Jedinečná kombinace vlastností činí tento šestihran nepostradatelný v aplikacích, kde se do popředí dostává dlouhá životnost v obtížných podmínkách při zachování pevnostních charakteristik.

Procentuální složení 12X18H10T (GOST 5632−72)

S Si Mn Cr Ni Ti R S Cu
0,12 0,8 2,0 17,0–19,0 9,0-11,0 5 С-0,8 0,02 0,035 0,3

Materiál, ze kterého je nerezový šestihran 20X23H18 vyroben, je vysoce legovaná ocel, výrobek se vyznačuje odolností proti korozi a žáruvzdorností.

Procentuální složení značky 20X23H18 (GOST 5632−72)

Slitina C Si Mn Ni Cr P S Ti Fe
20X23H18 ≤0,2 ≤1 ≤2 17-20 22–25 ≤0,035 ≤0,025 --- základ

Zásobování

Dodáváme certifikovanou šestihrannou tyč. Technická dokumentace obsahuje údaje o procentuálním složení, maximálním podílu nečistot; mechanické vlastnosti. Můžete si u nás objednat velkoobchodně jakékoli produkty pro velkosériovou výrobu. Poskytujeme také optimální podmínky pro maloobchodní kupující. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za nejlepší cenu

Nerezová ocel prodávaná společností Evek GmbH odpovídá GOST a mezinárodním normám kvality. Nerezový šestiúhelník standardních i nestandardních rozměrů dodáváme v co nejkratším čase. Vysoká kvalita, dostupné ceny a široká škála produktů definují tvář naší společnosti. Jako náš stálý zákazník můžete počítat se systémem slev. Spolupráce s námi vám pomůže realizovat jakékoli inženýrské nápady. Na vaše objednávky čekáme na webu.