Babbit, pájka, cín

Nakupte babbit, pájku, cín za dostupnou cenu od dodavatele Evek GmbH

babbit

Je to slitina s vysokými kluznými vlastnostmi. Skládá se ze 2 hlavních prvků: cín, olovo. Slouží k nalévání pohyblivých dílů nebo nástřiku na tělesa ložiskových pánví. Teplota tavení této slitiny je přibližně 300–400 °C. Nejběžnější sloučeniny jsou 10 % mědi + 90 % cínu nebo 89 % cínu, 4 % mědi a 7 % antimonu.

Používání

Plechové babbity - B88, B83, B83C, SAE11, SAE12, ASTM2 s vysokým stupněm viskozity výrazně snižují tření. Cínové babbity jsou odolnější proti opotřebení, odolné vůči korozi, lépe vedou teplo ve srovnání se slitinami olova. Ale olovění babbiti - B16, BN, BSb, BKA, BK2, BK2Sh, SAE13, SAE14, ASTM7, SAE15, ASTM15 jsou tepelně odolnější. Jsou relevantní v ložiskách válcovacích stolic nebo dieselových motorech.

Společnou nevýhodou babbitů je nízká odolnost proti únavovému zatížení, sklon k drolení při nárazech nebo vibracích, což ztěžuje práci pohyblivých částí. Kvůli nízké pevnosti se babbity nalévají pouze do ložisek se silným ocelovým nebo litinovým pouzdrem. Životnost pohyblivých částí je nepřímo úměrná tloušťce vrstvy babbit na ocelové ložiskové pánvi. Čím tenčí vrstva babbit, tím déle ložisko vydrží.

Pájka

Jedná se o nízkotavitelný kov nebo slitinu, která se používá při pájení (spojování) dílů k sobě. Má nižší bod tání než spojované kovy. Pájení vytváří mechanicky pevný utěsněný šev. Během pájení se pájka rozprostírá po kovu a vyplní všechny dutiny a mezery mezi díly, které mají být spojeny. Při nákupu pájky berou v úvahu vlastnosti spojovaných kovů, očekávanou sílu pájky a její cenu. Při pájení vodivých částí je třeba věnovat pozornost vodivosti pájky.

Cín

Cín se nejčastěji používá jako netoxický a bezpečný povlak, odolný vůči korozi v čisté formě nebo se slitinami s jinými kovy. Hlavní oblasti použití cínu jsou výroba pocínovaného železa a potravinářských obalů. Někdy se používá jako pájecí přísada pro elektroniku, opravy potrubí. Nejběžnější slitinou cínu a mědi je bronz. Cín a jeho slitiny se používají k výrobě nádobí, balicích fólií, elektroinstalace a dalších.

Cín je nejdůležitější legující složkou při výrobě konstrukčních slitin titanu. Cín se také používá v chemických zdrojích proudu jako anoda, například: prvek mangan-cín, prvek oxid-rtuť-cín. Slibné je použití cínu v olověné baterii.

Nakupujte za nejlepší cenu

Evek GmbH má široký sortiment neželezných válcovaných kovů ve standardních i nestandardních parametrech. Nakupovat můžete, aniž byste opustili kancelář, například přes internet prostřednictvím webových stránek společnosti. Pro nákup stačí zadat objednávku a kliknout na tlačítko "koupit". Dnes je snadné koupit barevné kovy jako šrot i odpad. V případě potřeby vám naši manažeři mohou poradit s aktuálními problémy. Dodací lhůty pro objednávky jsou minimální. Při hromadném odběru jsou poskytovány slevy.