Cínová pájka

Relevantnost

K dnešnímu dni se používá mnoho cínových pájek, které jsou široce žádané v elektronice, elektrotechnice, automobilovém průmyslu a také při instalaci klimatických zařízení. Je třeba poznamenat, že všechny cínové pájky jsou velmi levné a praktické při použití, vyznačují se vysokou pevností, tažností, tepelnou vodivostí a odolností proti korozi. Vhodné pro pájení jakýchkoliv neželezných kovů a slitin.

obecné charakteristiky

Složení cínových pájek zahrnuje takové kovy s nízkou teplotou tání, jako je cín, antimon, olovo, legované hliníkem, zinek, kadmium, stříbro. Pevnost pájky dosahuje 8 kg/ mm2 a je přímo úměrná obsahu cínu v pájce. Přítomnost antimonu obvykle zpevňuje pájený spoj. Ale to do značné míry závisí na spojovaných materiálech. Při kombinaci čisté mědi - Sb zvyšuje pevnost pájecího bodu, při pájení mosazných dílů již Sb nemá takový účinek a při pájení železa snižuje pevnost pájecího bodu.

Je známo, že zinek zvyšuje odolnost pájených spojů hliníkových slitin proti korozi. Zvýšený obsah zinku vyžaduje přísady jako Ag nebo Cd. Pájky s 10-40% Zn se obvykle používají pro pocínování/pájení hliníkových slitin ultrazvukovými nebo abrazivními metodami. Se zvýšením obsahu zinku se zvyšuje bod tání pájky.

Funkce aplikace

Měkké pájky se dodávají ve formě tyčinek, méně často - ve formě drátu s tavidlem umístěným uvnitř. Lze použít tzv. pastu - jedná se o práškovou pájku smíchanou s tavidlem. Je však třeba připomenout, že použití pasty je spojeno s řadou funkcí. Například chlorid zinečnatý je velmi hygroskopický a pokud není odstraněn z místa pájení, může vyvolat korozi. Při pájení elektrických měřicích přístrojů je zakázáno používat ZnCl 2 nebo čpavek z důvodu nebezpečí výskytu měděných vodičů na měděných vodičích přístroje, které mohou způsobit zkreslení odečtů a rozbití přístroje. Při pájení cínovou pájkou se jako tavidlo obvykle používá kalafuna.

Zásobování

Dodáváme certifikované cínové pájky všech značek. Specifikace obsahuje údaje o procentuálním složení a mechanických vlastnostech výrobků. Je snadné u nás velkoobchodně získat jakékoliv polotovary pro velkosériovou výrobu. Spolupracujeme také s maloobchodními nákupčími. Vysoká úroveň služeb a efektivita služeb jsou tváří naší společnosti.

Nakupujte za výhodnou cenu

Webové stránky Evek GmbH odrážejí aktuální informace o nákupu válcovaných výrobků z nízkotavitelných slitin. Naši nejlepší manažeři jsou připraveni poskytnout vysoce kvalifikovanou poradenskou pomoc ohledně jakýchkoli aktuálních problémů. Prodáváme polotovary ze vzácných a barevných kovů za výhodnou cenu. Produkty jsou vyráběny na nejmodernějších zařízeních a splňují požadavky mezinárodních norem kvality. Stálým zákazníkům je poskytován systém slev.