Vzácné kovy

Význam
Vzácné kovy — tak konvenčně nazývána skupina relativně nových nebo málo používaných kovů. Ještě освоенны do konce váhy jejich výrobu a použití. Záležitost národního významu je použití vzácných kovů v obranném průmyslu a obecně v národním hospodářství.
Geologie
Otevřené vzácných kovů v zemské kůře jsou obsaženy v menších množstvích. Nicméně, vanad, titan, beryllium, lithium, a některé další získávala každoročně v tisících tun. Někdy висмут a tantal vyskytují v přírodě ve formě valounů. Jsou otevřeny bohaté naleziště wolframu, molybdenu a titanu. Některé rudy prokázaných obsahují kovy jako drive-by telur, indium, selen, gallium, germanium, které jsou vyvolány při zpracování rudy. Minerály пегматитовых žil také obsahují vzácné a kovy vzácných zemin. Proces získávání vzácných kovů představuje velmi složitý způsob zpracování rudy.
Obecná charakteristika
Vzácné kovy mají neobyčejně cenné a různorodé vlastnosti. Radioaktivní vlastnosti některých kovů vzácných zemin zjišťují, že nejdůležitější rozsáhlé aplikace v jaderné energetice. Použití i ничтожных podílem vzácných kovů ve složení slitiny optimalizuje jejich vlastnosti, např. odolnost proti криогенным teploty, zvyšují жаростойкость.
Podle vědců, vzácné kovy mohou změnit výrobní technologie, moderní odvětví národního hospodářství. Při vytváření moderní techniky jsou velmi vysoké nároky na používané сплавам. Vzácné kovy tvoří základ těchto slitin. Struktura, vlastnosti a způsob aplikace některých slitin na bázi vzácných kovů, moderní technologie, mají mimořádnou hodnotu. Slitiny wolframu s manganem, např. vyvolávají zvláštní zájem u výzkumných pracovníků. Ale získat tyto slitiny je technologicky velmi obtížné, obvykle používají metody práškové metalurgie.
Тугоплавкие kovy
Do speciální třídy chemické prvky jsou kovy, které se taví při vysoké teplotě — ne méně 1650−1700°S. Skupině? áruvzdorné kovy vedou vzácné kovy. Všichni se liší hustě zabalené atomová struktura. Vysoká teplota tání, zvýšenou tvrdost, pevnost a elektrický odpor se objevují v důsledku úzké межатомных elektronické propojení.
Použití
Nejdůležitější oblastí použití většiny žáruvzdorné kovy jsou výjimkou letadel, raketové a kosmické techniky, zpracování kovů. Тугоплавкие slitiny jako konstrukční materiál najdou místo v mořském loďařství, strojírenství, elektronické, chemické, elektrotechnické, jaderného průmyslu. Zvláště cenné konstrukčními vlastnostmi mají hafnium, zirkon, niob, molybden, tantal. Tyto kovy se vyznačují relativně nízkými odpor tečení při vysoké teplotě tání.
Nevýhody
Svařování žáruvzdorné materiály obtížné z důvodu vysoké teploty tání, větší afinitu k кислороду, vodík, азоту. Tyto vlastnosti přispívají k tvorbě pórů v швах, snižují jejich plastické vlastnosti, vést k tvorbě zrn při ohřevu. Dokonce i malé množství nečistot a plynů vede k výrazné změně vlastností. Druhou nevýhodou všech žáruvzdorné kovy, je nutné použití různých ochranných nátěrů proti oxidaci při vysokých teplotách. Kromě toho, тугоплавкие slitiny nestačí технологичны. Jsou špatně деформируются, řezané, сверлятся.
Slibné směry
Hlavní oblastí jsou prvky konstrukce jaderných reaktorů. Тугоплавкие slitiny mohou být v horizontu použity v kosmické technice s jadernou energií, v elektrických a jiných zařízeních. Například, v конденсаторах, laserů jaderné pumpoval.
Тугоплавкие kovy a slitiny pracují ve vakuu, v neutrálním a regenerační prostředí, také agresivní a жидкометаллической prostředí. Oxidační atmosféra při vysoké teplotě snižuje жаростойкость? áruvzdorné kovy. Proto platí oni se speciálními ochrannými nátěry. Dnes všechny pevné slitiny, používané pro kalibrace, lisování nebo jako řezných nástrojů, jsou vyráběny na základě тугоплавкого wolframu, titanu, molybdenu, slitiny s niklem nebo kobaltu. Vysoká tvrdost karbidy žáruvzdorné kovy poskytuje odolnost proti opotřebení. Nicméně slitiny, vyrobené vstřikováním z čistého karbidu, nepřinesly očekávané důkaz ultra-hard kvalit z důvodu nadměrné křehkosti. Tyto karbidy se obvykle vejdou do struktury být aglomerované pevné slitiny.
Wolfram a molybden zjišťují, že nejdůležitější rozsáhlé aplikace v электроламповой, электровакуумной a радиотехнической průmyslu, se používají pro легирования nástrojových ocelí. Vanad se používá v электровакуумной strojírenství a hutnictví — jak легирующий prvek. Цирконию a jeho сплавам našel uplatnění v jaderné a vakuové průmyslu jako дегазатора, a také ve výrobě neželezných slitin. Tantal a niob se používá k elektrody v ламповых выпрямителях a výkonných tím, generátory, vysoké zařízení. Tantal je poptávka chemickým průmyslem. Oba kovy se používají jako легирующие prvky pro tepelně odolné a kyselina-odolné slitiny.
Koupit za výhodnou cenu
Na skladě LLC «Электровек-ocel» na skladě široký sortiment výrobků z vzácných a žáruvzdorné kovy. Nabízíme výhodné podmínky pro velkoobchodní a maloobchodní zákazníky. Seznamte se s cenami na vzácné a тугоплавкие kovy můžete na našich webových stránkách. K dispozici jsou zkušení manažeři-poradci, kteří jsou vždy ochotni pomoci s výběrem. Výrobky prochází дефектоскопический kontrolu. Kvalita zaručena přísné dodržování norem všechny fáze výroby. Dodací lhůty minimální. Na velkoobchodní objednávky jsou poskytovány zvýhodněné slevy.