Evropská komise nedávno představila svůj nový dlouhodobý plán. Týká se toho, jak realizovat přechod k plně безуглеродной energii. Kromě toho, se navrhuje zastavit emise oxidu uhličitého. Realizovat to chtějí do roku 2050. Nicméně u evropských metalurgů existují určité připomínky. Novou strategii komentoval evropská železa a oceli asociace Eurofer. Má celou řadu připomínek z vyhlídky ocelářského průmyslu.
Ve skutečnosti, Evropská komise chce zlikvidovat uhelný a plynový generování. Ale k tomu je nutné zajistit, aby se evropské hutní průmysl energií. Jedná se o spolehlivé nízkouhlíkové energie. To by mělo být krmena na příznivou cenu a v dostatečném rozsahu. Podle předběžných odhadů potřebovat dodatečně zhruba 400 Tw-h elektrické energie. Klimatická strategie by měla brát v úvahu všechny potřeby odvětví. Všechny požadavky je třeba jasně předepsat.
Odvětví těžkého průmyslu bude velmi obtížné provést přechod. Například, to se týká hutnictví. Aby se přešlo na низкоуглеродные principy, je třeba vyvíjet nové technologie. Pak je nutné postupně a správně zavádět. Při tomto provádění všech plánů může ukázat jako velmi nákladné. Proto Eurofer vyžaduje, aby evropských metalurgů poskytly finanční podporu. Díky dodatečným prostředkům, které budou moci provádět ekologickou modernizaci.
Je také hodně důležité, je cena dováženého zboží. Například, na území Eu se dováží ocel z určitých zemí. Tam tato klimatická politika se neprovádí. V důsledku to může vést ke zvýšení výdajů evropských metalurgů.