Podnik УГМК Уралэлектромедь udělalo instalaci nového zařízení v купоросном dílně. Jedná se o пластинчатом výměníku, произведенном domácí společnost. Náklady projektu — 3,5 milionu KČ. Výsledkem jeho realizaci se stal snížená spotřeba zadní tekutiny, задействованной ve výrobě měděného jedu. Sazba činí až 20%. Úvod do technologické řetězce je vysoce efektivní zařízení umožňuje snížit energetické náklady se při sestavování výrobků. To vám umožní zvýšit ekonomickou efektivitu.
Na Уралэлектромеди měď skalice extrakt z použitých медеэлектролитных roztoků. Proces je založen na выпаривании vlhkosti a následné осаждении krystaly. Postup tráví s задействованием vakuum-кристаллизатора. V něm je nutné zachovat určitou разреженность vzduchu. Čím vyšší skóre, tím větší objem vyčleněných jedu v podobě krystalů. Je to díky novému пластинчатому теплообменнику je zajištěna požadovaná úroveň řidší vzduch.
Pokud porovnáte nový hardware s dříve používanými agregáty, u něj mají určité výhody. Přenos tepla se děje pomocí vlnité desky. Díky nim je dosaženo velké intenzity procesu. Celkový průtok použité tekutiny při tomto snížen na 100 cu. m/h. Další plus — menší velikost výměníku tepla. Tím je zajištěna úspora prostoru u je zjednodušena montáž. Spolu s výměníkem tepla byl zaveden automatizovaný systém, který vám umožní spravovat zařízení.
Technologie добывания modré skalice, kterou zapne Уралэлектромедь, je jedinečné. Díky ní podnik vyrábí šest značek výrobků. Liší se jak po chemické, tak po гранулометрическому složení.