David Hromadu z university of Swansea vyjádřil o budoucnosti chemického průmyslu ve velké Británii. Hromadu domnívá — země může opět získat postavení jednoho z lídrů v metalurgickém průmyslu. Ale pro to, že průmysl potřebuje vládní podporu. Kromě toho, že je důležité aktualizovat výrobní kapacity a zavést inovační technologie.
V rozhovoru pro britské noviny David Hromadu říká, že krize šel na prospěch země. A vláda velké Británie извлекло cenné zkušenosti z něj. Připomeňme, že velká Británie zažila vleklé systémové krize v ocelářském průmyslu. Jeho vrchol je možné považovat za rozhodnutí společnosti Tata Steel prodat všechny podniky na území země. Navíc hodnota majetku Tata bylo nižší než tržní.
Hromadu říká: «Tata Steel a odbory začaly soustředit na stávající problémy. Místo toho, byl vypracován desetiletý investiční plán. Je to hodnota, podle předběžných odhadů přesáhne jednu miliardu liber šterlinků". Hromadu má dvacet let zkušeností v metalurgickém průmyslu. A podle jeho slov, jedná se o první tohoto druhu, dlouhodobý plán investic v historii.
Teď je pro obnovení bývalého kapacit ocelářského průmyslu jsou důležité nové nápady a kreativní přístup. Spolu s tím, že vláda by měla podporovat a stimulovat inovace ve velké Británii. Je důležité si uvědomit, že s cílem získat zpět své bývalé potenciál je třeba vynaložit značné úsilí. Při tom je nejdůležitější, je vytvoření příznivých podmínek pro fungování odvětví.
Девид Hromadu konstatuje, že v současné době v zemi existuje možnost úpravy stávajícího modelu průmyslu. Nicméně se nejedná o intervenci ze strany vlády. Jde jen o vytvoření příznivých podmínek pro rozvoj průmyslu.
Anglický specialista si jistý, že průmysl přeorientovat na высокопарживую produkty. Pouze takový přístup může zajistit hospodářskou prosperitu odvětví. Při tom bude možné mluvit o environmentální šetrnost výroby. David Hromadu tvrdí, že po vybudování správného modelu možné mluvit předávání zkušeností dalším státům. Protože světová produkce nyní je orientována zlepšení stavu životního prostředí. Snížení spotřeby uhlovodíků a skleníkových emisí — jedním z hlavních úkolů průmyslu.