Čína má v úmyslu bojovat o status země s tržní ekonomikou. V pondělí KLDR zahájila formální proces odvolání proti rozhodnutí USA a EU. Poslední popřel Číně status tržní ekonomiky. Nebeský již patnáct let se skládá ve Světové obchodní organizaci. Tento fakt by měl být důvodem automatického přidělení statusu KLDR.
V první řadě, tato událost měla eliminovat četné antidumpingová šetření. Čína chce dosáhnout, co by Evropa a Spojené Státy se vzdali pojmu «náhradní странна». Zástupci KLDR trvají na spravedlivém výpočtu cen a poplatků v době konání šetření.
Na Ministerstvu obchodu KLDR vyjádřila svůj názor na vzniklou situaci: «je Velmi nešťastné, že ani Evropská Unie, ani Spojené Státy porušily své závazky». Prohlášení bylo zveřejněno na oficiálních internetových stránkách ministerstva v pondělí.
Ministerstvo obchodu Států, také ze zmíněné zprávy: «Vstup Číny do WTO neznamená automatické přidělení statusu země s tržní ekonomikou. A to znamená, že antidumpingová šetření proti Číně, se bude konat na alternativním metodám».
Čína, na oplátku, nemá v úmyslu se vzdát. Země má v úmyslu zavazovat WTO vytvořit speciální komise. Vyšetřování skutečnosti se dodržování závazků, v důsledku by mělo vést Поднебесную k заветному stavu.
Na Ministerstvu zdůraznil, že Čína má v úmyslu domáhat se svých zákonných práv, v souladu s pravidly.
Minulý měsíc Evropská komise navrhla poskytnout KLDR status země s tržní ekonomikou, s některými výhradami. V první řadě, museli dotknout obchodních případů. Takže, domnívali jsme se zachovat vysoké cla na čínské zboží.
Pokud jde o USA, je to tam, minulý týden tam byla zavedena antidumpingová cla relativně Číny.
A Evropská Unie zahájila nový anti dumpingové šetření ohledně dodávek čínského plechu. Právě zde, v dokumentech ohledně KLDR představovalo termín «náhradní země".
Chování USA a EU je vysvětluje a předvídatelné. Země všemi silami se snaží zabezpečit místních výrobců. Odborníci dlouho odhadovala pokles evropské a americké hutnictví v případě přiřazení Číně, výše uvedený stav.