Výroba полиметаллов TYPOLOGIE «Уралэлектромедь» je podnik hutní komplex УГМК. Podnik aktivně modernizuje technologické procesy. Кировоградский pobočka Уралэлектромеди začal používat novou technologii. To vám umožní obohatit kyslíkem дутье шахтных pecí. Do tohoto pro vysokopecní použit vzduch, který se zahřívá až na 3500 S. Náklady na projekt dosahuje 25 milionů KČ. Své názory ohledně projektu sdílel šéf hutní haly. Alexej Sobolev. Podle jeho slov, zavedení nové technologie vysokopecní Výroba полиметаллов интенсифицировало tavící proces. Výsledkem se stalo zvýšení recyklovatelných objemu slínku. To je vedlejší produkt цинкового výroby. Jeho recyklace umožňuje získat dodatečné množství mědi a drahých kovů. Množství upravovaného slínku po realizaci projektu bude dosáhnout asi 100000 tun ročně.
V procesu realizace projektu na Výrobu vybudoval hřiště pod газификатор kapalného kyslíku. Výrobcem zařízení je německá firma. Průmyslové testování стартовали v roce 2013, v srpnu. Jejich dokončení se musel na rok 2015. K dnešnímu dni výkon pece, se zvýšil na 18%. Algoritmus technologického procesu je následující: v práci se používá kapalný kyslík. V den spotřebované pořadí 60 tun. Jeho denní průmyslových pad je prováděna nákladními automobily. Dále jeho nalije do криогенные kapacita v počtu dvou kusů. Objem každé je 53 tun. Poté se kapalný kyslík vstupuje do výparníku-газификаторы v počtu čtyř kusů. Tam se vlévá do газообразное stav. V součtu výkon газификаторов dosahuje 390 m3 kyslíku ve stavu plynu/hodinu. Výsledný objem je dost pro vyčleňování procesu. Nasycený kyslíkem дутьевой vzduch je poslán na tři platné v dílně kamna.
Důl pece jsou hlavní agregáty technologické řetězce podniku. Stanou se počáteční fázi výrobního procesu hrubování mědi. Při tomto sortimentu recyklovaného surovin je poměrně rozmanitá. Seznam má asi dvě desítky druhů. Do něj vstoupí a slínku, který je vedlejším výrobním produktem. A také zpětně z něj měď-цинковая ruda, sekundární suroviny, krmiva.