Den solidarity pracujících — nebo prostě První máj — slaví v mnoha zemích. Nicméně, mladá generace často vnímá toto datum jen jako další výstup, pojmy, aniž by o historickém významu svátku. Možná má smysl vyprávět podrobněji, jak vznikl tento svátek.
V souladu s údaji, které jsou na Wikipedii, První máj slaví ve 142 zemích. Nicméně domovem dovolené je považována Amerika, kde došlo k události, v jejichž důsledku se objevil tento památný datum. Takže, v roce 1886 1. května zástupci chicagské městské policie byly ponechány na potlačení demonstrace pracujících. Protest pracovníků byl namířen proti nízké mzdy a neuvěřitelně tvrdé pracovní podmínky. Stávka byla organizována zástupci socialistické, komunistické strany a dalších чикагских organizací. Hlavním cílem protestů bylo upoutat pozornost úřadů k problémům pracovního lidu. Důsledky rally byly katastrofální, protože vláda odmítla považovat za demonstraci legální. Na cestě митингующих ocitli narychlo vystavené policejní jednotky. Ze strany orgánů následovaly požadavky na ukončení stávky. V odpověď z davu demonstrantů slyšel osamělé výstřely, že a způsobil policii na otevření pozorování střelby. Výsledkem kolize se staly četné oběti. Následně sloužící Chicago na památku krvavé datum každý rok 1. května pořádaly demonstrace. Při tomto jsou pokročilé požadavky, které se zaměřují na zlepšení podmínek práce pro všechny pracující lidi.
Tři roky po masakru v Americe Pařížským kongresem rozhodnuto zavolat své datum Světový Den solidarity pracujících. Přesně Kongres předložila návrh o konání slavnostních pochodů a demonstrací, na kterých byly озвучиваться požadavky pracujících. Burza události nezůstaly lhostejné a migrujících carského Ruska. První demonstrace, starý k památné datum, které se konala v roce 1890. 1. května ve Varšavě byla organizována стачка, účast ve kterém přijala 10.000 pracovních. Nicméně, poměrně dlouhou dobu demonstrace v Rusku nutil je maskovaný jako lidové oslavy. A teprve v roce 1917 po Říjnové revoluci svátek 1. května, obdržel oficiální status. Přesně od tohoto okamžiku vojenské přehlídky a demonstrace se konaly otevřeně, s транспарантами a hesly v rukou.