Evropská Komise zveřejnila navržený plán, který je zaměřen na podporu regionální hutnictví. To představuje pořadí 1,3% celkového HDP členských zemí Eu. Základní kroky programu jsou zaměřeny na vývoj omezujících opatření. Oni se budou vztahovat k omezení dováženého množství oceli. Vliv těchto opatření bude primárně Rusko a ČLR. To je důvod, ruských a čínských výrobců tzv. hlavní hrozbou pro evropské společnosti.
Jedním z bodů se stala zkracování doby provedla šetření — vyrovnávací a antidumpingová. Nyní jejich trvání bude činit osm měsíců namísto devíti. Také отменится pravidlo WTO ohledně rozsahu konečného cla. Dříve její velikost neměla překročit určitou vyšetřování демпинговую marže. Plánované vytvoření mechanismu sledování objemu dovozu oceli. Tento bod se vytvoří možnost včasné sledování možného ohrožení evropských výrobců. Zástupci evropské Komise hovoří o nutnosti společné akce. Musí být zaměřena na překonání hlavních problémů na globálním trhu oceli. Je třeba vzít v úvahu přebytek výrobních kapacit. Problémy jsou i v rychlejším růstu vyváženého množství oceli ze strany některých dodavatelů. Je třeba potlačit a нечистоплотные obchodní praktiky. Zvláštní pozornost je věnována nadbytečná мощностям ČLR. K dnešnímu dni se odhaduje na 350 milionů tun/rok. Při tomto dříve ukazatel dosáhl 400 milionů tun/rok. Snížení došlo v důsledku přecenění majetku, затребованной čínskou stranou.
Další návrh Komise postihuje investice, направляемые na modernizaci výroby. EK nabízí výrobcům zvýšit aktivitu a investovat do implementace inovativních technologií. Nezbytnou položkou pro investice se zdá být snížení vypouštění při výrobě oxidu uhličitého. V řešení této otázky mohou být provedeny prostředky poskytované evropskými fondy.
Nelze říci, že tento program byl plně schválen vedoucími hutních podniků v Evropě. To bylo stanovisko, pokud jde o potřebu více rozhodné kroky. Například v USA poplatky jsou zavedeny později 4,5 měsíce po zahájení šetření. Americká strana klade na výrobce PRC příspěvky ve výši 200% a více. EU preferuje omezena na 14−16%.