Drát 49KF - Permendyur 2V

Mezinárodní analogové

Značka Analog W. Nr. Aisi Uns En Objednat
49 KF Dodávka ze skladu, skladem

Kupte si drát Permendyur 49KF od Evek GmbH

Permendyur-2v (nebo HiperCo 50A - podle zahraniční klasifikace) je měkká magnetická slitina, jejíž složení a vlastnosti jsou regulovány GOST 10994 . Používá se v elektrických zařízeních, která pracují v podmínkách vysokých hustot magnetického toku.

Složení a vlastnosti

Hlavními složkami slitiny jsou chemicky čisté železo (47...50 %) a kobalt (48...49 %). Zbytek tvoří vanad (ne více než 1,9 %) a nečistoty – křemík a mangan. Permendyur-2v se získává vakuovým obloukovým tavením.

Hlavní charakteristikou slitiny je její vysoká magnetostrikce – schopnost měnit rozměry se změnou intenzity magnetického toku. Proto je výhodné z permendur vyrábět takové části magnetických systémů, jako jsou cívky, póly hrotů a jádra silných magnetů.

Použití 49KF

Obtížné zpracování. Obrábění se provádí při snížených rychlostech otáčení a posuvu pracovního nástroje a permendurové ražení se provádí pouze za tepla; Tvrdost klesá z 94HRB (t° 843°C) na 82HRB při 925°C. Nad touto teplotou slitina ztrácí své magnetické vlastnosti;

Režimy tepelného zpracování.

Tepelné zpracování se provádí při teplotách 885±15°C v pecích s neoxidační atmosférou a bez karbonizace. Chlazení po zahřátí se provádí v peci do 370 °C a poté na vzduchu.

Výrobní a dodací podmínky

Převažujícím sortimentem slitiny 49KF vyráběné jinými výrobci jsou tyče válcované za tepla o průměru 12 mm a více. Evek GmbH nabízí:

Dodávka permendury-2v ve formě taženého drátu;

Vylepšené ukazatele homogenity mikrostruktury a vlastností slitiny;

Rychlé provedení objednávky bez ohledu na její objem.

Drát z permendur 49KF se vyrábí v následujících rozměrech, mm: 1,6; 1,7; 1,8; 2,05; 2,15; 2.20. Na zvláštní objednávku je možné dodat drát do průměru 5 mm s mezními odchylkami js10 a js11 (GOST 2771).

Cena drátu značky 49KF od výrobce Evek GmbH je dostupná a pro spotřebitele výhodná. Za slušnou cenu dostanou zaručeně kvalitní produkty využitelné při výrobě malých elektromotorů, měřicí techniky a dalších zařízení vyžadujících maximální hodnotu magnetické indukce a minimální výkonové ztráty způsobené vířivými proudy.